Захід
1.6.2.1.5. Опитування працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції щодо зручності та ефективності роботи з повідомленнями про корупцію за допомогою Єдиного порталу повідомлень викривачів
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
31.03.2025
Захід спрямований на досягнення ОСР:
1.6.2.1.
Внесено зміни до законодавства щодо забезпечення зручного повідомлення про корупцію та результативного розгляду таких повідомлень;
функціонує єдиний електронний онлайн-портал для викривачів
Вирішення Проблеми:
1.6.2. Відсутність необхідних знань для належного повідомлення про випадки корупції, суб’єктів, уповноважених їх розглядати, а також механізму ефективного розгляду таких повідомлень
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
опитування проведено
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
У першому кварталі 2025 року Національним агентством з питань запобігання корупції проведено опитування працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції щодо зручності та ефективності роботи з повідомленнями про корупцію за допомогою Єдиного порталу повідомлень викривачів. За результатами проведеного опитування підготовлено аналітичний звіт.
Участь в опитуванні взяло 112 респондентів.
З урахуванням досвіду як авторизованих користувачів щодо роботи з Єдиним порталом повідомлень викривачів пропозиції щодо покращення його роботи висловили 41% респондентів.
За результатами опитування працівників уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції щодо зручності та ефективності роботи з повідомленнями про корупцію за допомогою Єдиного порталу повідомлень викривачів, з урахуванням досвіду роботи з ним, користувачі надали такі оцінки: 10 балів – 31 (27,7%); 9 балів – 15 (13,4%); 8 балів – 16 (14,3%); 7 балів – 10 (8,9%); 6 балів – 4 (3,6%); 5 балів – 10 (8,9%); 4 бали – 2 (1,8%); 3 бали – 2 (1,8%).
19,6% опитуваних повідомили про відсутність практичного досвіду роботи з Єдиним порталом повідомлень викривачів, у зв’язку з чим оцінку не надали.
За результатами проведеного опитування серед авторизованих користувачів щодо зручності та ефективності роботи з повідомленнями про корупцію за допомогою Єдиного порталу повідомлень викривачів, середній бал становить 8.1.