Захід
2.2.2.2.7 (2). Відкриття доступу до актуальної інформації про природні ресурси
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
30.09.2024
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.2.2.2. Проведено аудит поточного стану впровадження електронних аукціонів та систем для доступу до обмеженого спільного ресурсу; визначено основні способи обходу їх обмежень; завершено впровадження електронних аукціонів та систем для доступу до обмеженого спільного ресурсу з урахуванням результатів проведеного аудиту (Електронного кабінету надрокористувача, електронних аукціонів “Prozorro.Sale”)
Вирішення Проблеми:
2.2.2. Вибіркове застосування обов’язкових правил для бізнесу, що супроводжується відповідними корупційними ризиками
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
відкрито доступ до актуальної інформації про природні ресурси
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Мінагрополітики є органом, що формує та реалізує державну політику в багатьох сферах. В рамках виконання даного заходу важливими є сфера рибного господарства. Тому для того, щоб виконати цей захід, Мінагрополітики та підпорядкованому йому Держрибагентству потрібно попіклуватися про те, щоб наявна у них інформація стосовно водних біоресурсів (в першу чергу, мова йде про рибу) була публічно доступною.
Оцінюючи виконання цього заходу, варто звернути увагу на такі важливі речі:
1. Міндовкілля організовує в Україні державний облік тварин, а також ведення на його основі державного кадастру тваринного світу. Цей кадастр містить, в тому числі, й інформацію щодо видів риб України. За допомогою кадастру можна визначити, які види риб мешкають у водоймах України.
Міндовкілля публікує інформацію з цього кадастру на Порталі відкритих даних.
2. Мінагрополітики щороку затверджує ліміти спеціального використання водних біоресурсів (якщо говорити спрощено, мова йде про ліміти вилову риби). Ліміти встановлюються стосовно кожного виду водних біоресурсів (риби) у тих чи інших водних об’єктах. Так, встановлюються ліміти вилову в Азовському морі та його затоках, Чорному морі та його затоках, причорноморських лиманах, пониззі річки Дністер та Дністровському лимані, річці Дунай, а також в інших рибогосподарських водних об’єктах. Ці ліміти дають змогу побачити максимально можливу кількість риби того чи іншого виду, яку можна буде виловити з тієї чи іншої водойми протягом року. Ліміти встановлюються не для конкретного підприємця, вони є загальними. При наданні дозволу на промислове рибальство чи дослідний вилов, Держрибагентство встановлює для підприємця, який отримує дозвіл, квоти добування (вилову) в межах цих лімітів.
Оскільки ліміти затверджуються наказом Мінагрополітики, їх можна легко знайти у вільному доступі як і будь-який нормативно-правовий акт.
3. Держрибагентство розробило та ввело в експлуатацію Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства («еРиба»). Як вказує стаття 27-2 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» система «еРиба» повинна, в тому числі, містити інформацію про водні та їх обіг, а також про рибогосподарські водні об’єкти (їх частини). При чому, під рибогосподарським водним об’єктом розуміється не лише водний об’єкт, який вже використовується для рибного господарства, але й водний об’єкт, який може використовуватися з такою метою.
На жаль, під час моніторингу не вдалося підтвердити, що компоненти системи «еРиба», які відповідальні за названі вище функції, розроблені та впровадженні.
У зв’язку з тим, що наразі не відомо про впровадження компонентів системи «еРиба», які є актуальними для виконання цього заходу, заходу присвоєно статус «Виконано частково».