Відгук громадськості

Захід

2.2.2.4.3 (2). Створення інтерактивних віртуальних кімнат даних за всіма об’єктами, які можна отримати у користування

Статус заходу:

Виконано частково

Фактична дата виконання:

30.09.2024

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.2.2.4. Впроваджено інформаційно-аналітичну систему управління природними ресурсами, яка надає відкритий доступ до актуальної інформації про природні ресурси, містить функціонал надання електронних послуг, електронної звітності, простежуваності, екологічного моніторингу та інспектування, а також відкритий програмний інтерфейс для створення на основі даних такої інформаційно-аналітичної системи (без права їх зміни) аналітичного та візуального (геоінформаційного) програмного забезпечення

Вирішення Проблеми:

2.2.2. Вибіркове застосування обов’язкових правил для бізнесу, що супроводжується відповідними корупційними ризиками

Строки виконання:

01.03.2023 - 30.09.2023

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство аграрної політики та продовольства України
співвиконавці:
Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

інтерактивні віртуальні кімнати даних створені

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Змістом заходу 2.2.2.4.3 є створення інтерактивних віртуальних кімнат даних за всіма об’єктами, які можна отримати у користування.

Відповідно до статті 27-2 Закону України «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» Єдина державна електронна система управління галуззю рибного господарства має, серед іншого, містити інформацію про водні біоресурси (водні біологічні ресурси) та їх обіг, а також ліміти спеціального використання водних біоресурсів, квоти добування (вилову).

З метою створення електронної карти рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), спрямованої на підвищення ефективності, прозорості та оперативності виконання завдань у сфері користування водними об’єктами для рибогосподарських цілей, а також підвищення біопродуктивності водних об’єктів шляхом відтворення водних біоресурсів, розвитку аквакультури та інших видів рибогосподарської діяльності та виявлення можливих водних об’єктів для провадження рибогосподарської діяльності, яка є складовою Єдиної державної електронної системи управління галуззю рибного господарства, Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 2 липня 2024 р. № 775 «Деякі питання ведення державного обліку рибогосподарських водних об’єктів (їх частин)» розроблену Мінагрополітики спільно з Держрибагенством.

Систему еРиба та онлайн-послугу розробили Мінагрополітики та Держрибагентство у співпраці з Мінцифри за підтримки USAID/UK Аid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» та Офісу ефективного регулювання BRDO.



Відповідно до п.8 Порядку ведення державного обліку рибогосподарських водних об’єктів (їх частин), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2024 р. № 775, за результатами ведення державного обліку рибогосподарських водних об’єктів створюється електронна карта рибогосподарських водних об’єктів, інформація з якої оприлюднюється у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних.



З огляду на те, що інформація про створення електронної карти рибогосподарських водних об’єктів Мінагрополітики не надається, а вжиті заходи моніторингу у відкритих джерелах не дали змогу підтвердити її існування, захід не може вважатися таким, що виконаний повністю.

Результати моніторингу (щоквартально):

14.11.2024:
Захід виконано невчасно та частково
12.08.2024:
Захід виконано невчасно та частково
14.05.2024:
Захід не виконано
13.02.2024:
Захід не виконано

Ключові джерела оцінки:

1. Мінагрополітики: Меморандум

Додаткові джерела інформації: