Відгук громадськості

Захід

2.6.5.2.2. Щорічне проведення публічного громадського обговорення антикорупційних заходів у секторі оборони

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.6.5.2. Забезпечується ротація кадрів, виявляються особи, які порушили вимоги щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інші вимоги, заборони та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції»

Вирішення Проблеми:

2.6.5. Корупційні ризики при формуванні і реалізації кадрової політики у сфері оборони, під час призову (прийняття) на військову службу, прийому до вищих військових навчальних закладів, отримання освіти і проходження служби за межами країни, проведення організаційно-штатних заходів, нагородження державними нагородами

Строки виконання:

01.03.2023 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Національне агентство з питань запобігання корупції

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік (КПКВК 6331010)

Показник виконання:

громадське обговорення проведено та оприлюднено його результати

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

1. В рамках підготовки до щорічного публічного громадського обговорення антикорупційних заходів у секторі оборони 19.07.2023 проведено пресконференцію «Як реалізувати антикорупційну політику в секторі оборони під час війни?» за участі Голови НАЗК Олександра Новікова, Міністра оборони України Олексія Резнікова, Міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна, представників НАКО, Міністерства оборони України, АТ "Українська оборонна промисловість", НАЗК, громадськості, ЗМІ. Обговорено заходи Державної антикорупційної програми в секторі безпеки і оборони.

2. Наказом НАЗК створено Координаційно-моніторингову групу з питань забезпечення належної реалізації Антикорупційної стратегії на 2023-2025 роки та Державної антикорупційної програми з її виконання, до складу якої включено представників органів безпеки та оборони – впроваджувачів заходів ДАП, а також за згодою – представників громадськості та незалежних експертів. У жовтні 2023 року проведено 6 тематичних обговорень стану реалізації ДАП у секторі оборони, за результатами яких сформовано пропозиції щодо внесення змін до ДАП з метою досягнення очікуваних стратегічних результатів, визначених Антикорупційною стратегією на 2023-2025 роки.

3. У грудні 2023 року за участі представників органів сектору безпеки та оборони і незалежних експертів обговорено стан впровадження рекомендацій НАЗК, наданих за результатами досліджень щодо подолання ТОП-15 корупційних ризиків у діяльності АТ «Українська оборонна промисловість» та ТОП-10 корупційних ризиків у забезпеченні військовослужбовців житлом. За підсумками моніторингу і консультацій підготовлено оновлені рекомендації задля подолання корупційних ризиків у зазначених сферах.

4. У березні 2024 року НАЗК організовано та проведено тематичне обговорення стану впровадження системи державного гарантування якості (проблема 2.6.3 "Неефективна модель контролю продукції оборонного призначення у процесі виробництва не дає змоги вчасно та у повному обсязі запобігати постачанню бракованих зразків озброєння та військової техніки" додатка 2 до ДАП). У цьому заході під головуванням заступника Голови НАЗК Я. П. Любченка взяли участь заступник Міністра оборони України І. Ю. Гаврилюк, керівництво Департаменту державного гарантування якості Міноборони, представники Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міноборони, Громадської антикорупційної ради Міноборони та Проєкту оборонних закупівель.

5. 20 березня 2024 проведено робочу зустріч з ГО "StateWatch", на якій досягнуто домовленості про спільне щоквартальне публічне обговорення результатів виконання заходів ДАП у секторі оборони. 18.06.2024 проведено публічне громадське обговорення стану виконання у секторі оборони заходів ДАП за період з березня 2023 року по березень 2024 року. У заході взяли участь представники НАЗК, органів сектору безпеки та оборони, а також 10 громадських організацій. Представлено результати моніторингу реалізації у секторі оборони заходів ДАП (згідно з ІСМ ДАП) та альтернативного громадського моніторингу, проведеного ГО "StateWatch", результати якого у вигляді Моніторингового звіту опубліковано на сайті цієї організації.

6. 19 липня 2024 Національним агентством з питань запобігання корупції було організовано круглий стіл щодо шляхів забезпечення гарантій захисту та прав викривачів з числа військовослужбовців (зокрема, на досягнення очікуваного результату 1.6.3.4). Представники Національного агентства, Міністерства оборони України, державного підприємства “Державний оператор тилу”, Міністерства внутрішніх справ та підпорядкованих йому структур, Служби безпеки України, а також експерти громадських організацій узагальнили виклики для викривання корупції військовослужбовцями та виокремили напрями розвитку цього інституту, зокрема, обговорили необхідність внесення змін до проекту Закону України «Про внесення змін до Дисциплінарного статуту Збройних Сил України щодо забезпечення гарантій захисту та прав військовослужбовців, які повідомили про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону України «Про запобігання корупції». Після доопрацювання Міністерством оборони та врахування зауважень і пропозицій Національного агентства, вказаний законопроект було внесено на розгляд Верховної Ради України.

Таким чином прогрес у виконанні заходу наявний.

Результати моніторингу (щоквартально):

29.10.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
11.08.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
10.05.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
12.02.2024:
Прогрес виконання заходу наявний

Додаткові джерела інформації: