Відгук громадськості

Захід

2.7.1.1.4. Введення в експлуатацію функціоналу електронної системи обліку та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів згідно з підпунктами 2.7.1.1.2, 2.7.1.2.2

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.7.1.1. Закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного та місцевих бюджетів здійснюються на професійній основі централізованими закупівельними організаціями за прозорими та детальними процедурами відповідно до об’єктивних потреб на основі якості та доказовості ефективності таких засобів і виробів. У разі потреби до централізованих закупівель також залучаються спеціалізовані міжнародні організації

Вирішення Проблеми:

2.7.1. Пацієнти та лікарі не отримують лікарські засоби і медичні вироби вчасно та у повному обсязі, зокрема через незавершений перехід до нової системи організації та контролю медичних закупівель, не повністю врегульовані процеси визначення потреб та обліку лікарських засобів

Строки виконання:

17 місяців з дня набрання чинності постановою, зазначеною у підпунктах 2.7.1.1.1, 2.7.1.2.1 - 29 місяців з дня набрання чинності постановою, зазначеною у підпунктах 2.7.1.1.1, 2.7.1.2.1

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство охорони здоров’я України
співвиконавці:
Міністерство цифрової трансформації України
ДП "Медзакупівлі України"

Джерела фінансування:

державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або коштів міжнародної технічної допомоги

Показник виконання:

Єдиний веб-портал функціонує постійно

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

На виконання заходу передбаченого п. 2.7.1.1.4 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, Міністерством охорони здоров'я повідомлено, що:

"Розробка є експериментальним проектом, як передбачено постановою Кабінету Міністрів України, і термін експерименту продовжено до січня 2025 року.

Розробка модуля закупівель: був успішно розроблений та проведений пілотний запуск модуль закупівель, що дозволяє більш ефективно відстежувати процеси закупівель лікарських засобів та медичних виробів в межах виконання централізованих програм Міністерства охорони здоров’я України..

Інтеграція з Prozzoro в межах розробки модулю Закупівель: була успішно реалізована інтеграція з Prozzoro - платформою для електронних закупівель.

Розробка модуля електронного підпису в межах розробки модулю Закупівель: успішно впроваджено модуль крипто-сервіс, що забезпечує безпеку та надійність електронних підписів для документів в системі. Цей модуль гарантує правомірність та конфіденційність юридично-значущих операцій, здійснюючи їх за допомогою кваліфікованих електронних підписів.

Розробка модулю нотифікацій в межах розробки модулю Закупівель: результати розробки модулю нотифікацій в системі eStock включають створення системи сповіщень для інформування користувачів про надходження нових документів, виправлення помилок і погодження. Модуль дозволяє отримувати користувачам актуальну інформацію щодо документації, надсилає повідомлення про виправлення можливих помилок та попереджає про необхідність погодження деяких подій чи дій. Це підвищує ефективність роботи користувачів і сприяє швидкому вирішенню завдань в рамках системи eStock.

Введення перших модулів електронної системи обліку та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів в тестову експлуатацію було вдалим. Основні досягнення включають розробку модуля закупівель, інтеграцію з Prozzoro та впровадження модулів крипто-сервіс, нотифікацій та документ сервісу. Ці кроки є ключовими у створенні ефективної системи управління лікарськими запасами та виробами для закладів охорони здоров'я, що включатиме в себе повний цикл взаємодії з отримувачами медичних товарів, від збору та валідації потреби, до відстеження рівнів споживання отриманого товару, в межах виконання централізованих програм Міністерства охорони здоров’я України.

У цьому звітному періоді не було розроблено і впроваджено нових модулів".

Таким чином, можемо констатувати, що захід передбачений п. 2.7.1.1.4 Державної антикорупційної програми у межах звітного періоду виконується. Разом із тим, прогрес виконання вказаного заходу відсутній.

Результати моніторингу (щоквартально):

28.10.2024:
Прогресу виконання заходу немає
08.08.2024:
Прогресу виконання заходу немає
01.05.2024:
Прогресу виконання заходу немає
05.02.2024:
Прогресу виконання заходу немає

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: