Захід
2.7.3.3.6. Введення в експлуатацію розширеного функціоналу електронної системи охорони здоров’я згідно з підпунктом 2.7.3.3.4
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
30.09.2024
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.7.3.3. В електронну систему охорони здоров’я впроваджено інструменти оцінки стану функціональності особи на основі Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я
Вирішення Проблеми:
2.7.3. Електронна система охорони здоров’я є недостатньо інтегрованою з іншими базами даних, що створює можливості для зловживань під час реалізації окремих функцій (зокрема надання виплат унаслідок непрацездатності, проведення профілактичних та обов’язкових медичних оглядів, встановлення групи інвалідності)
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Національна служба здоров’я України
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік або обсягу міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
розширений функціонал електронної системи охорони здоров’я введено в експлуатацію
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
На виконання заходу передбаченого п. 2.7.3.3.6 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, Міністерством охорони здоров'я України, повідомлено, що: "Розроблено технічне завдання та здійснено технічну розробку впровадження можливості застосування в ЕСОЗ Національного класифікатора НК 030:2022 “Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я”; зазначений функціонал було включено до складу ЕСОЗ.
Розроблено технічне завдання для розширення функціоналу електронної системи охорони здоров’я щодо: затвердження технічного завдання для розширення функціоналу електронної системи охорони здоров’я щодо: переліку усіх класифікаторів кожного з компонентів під час оцінки стану функціональності особи на основі адаптованої Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я; присвоєння кодів доменів всіх рівнів кожного з компонентів під час оцінки стану функціональності особи на основі адаптованої Міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я; відповідне програмне забезпечення розроблено та введено в експлуатацію". Разом із тим, з огляду на частковість виконання заходів передбачених п. 2.7.3.3.4 та 2.7.3.3.5 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, та фактичне впровадження у електронній системі охорони здоров'я виключно можливості внесення медичних записів із застосуванням НК 030:2022 “Класифікатор функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров'я”, можемо констатувати, що і захід передбачений п. 2.7.3.3.6, що є логічно пов'язаним з попередніми є виконаним частково.
Відтак, на разі, електронна система охорони здоров'я надає можливість її користувачам, лише вносити до неї медичні записи з використанням Національного класифікатора. Разом із тим, електрона система охорони здоров'я не надає можливості автоматичного ініціювання питань пов'язаних з інвалідністю та надання особі відповідного статусу.
Принагідно відзначимо, що під час узгоджувальної наради щодо внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, МОЗ та НАЗК погоджено внести зміни до змісту заходу 2.7.3.3.4, а також відкорегувати строки виконання заходу передбаченого п. 2.7.3.3.5, з огляду на що вбачаємо перспективи його повного виконання у наступних звітних періодах.
Разом із тим, у межах вказаного звітного періоду можемо констатувати, що захід передбачений п. 2.7.3.3.6 є виконаним частково.