Захід
2.7.5.2.2. Забезпечення інтероперабельності Національного репозитарію академічних текстів із ключовими системами запобігання та виявлення академічного плагіату
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.7.5.2. Підготовка кваліфікаційних робіт, зокрема дисертацій, відбувається самостійно та відповідально, прояви академічної недоброчесності не толеруються, напрацьовано ефективні способи їх запобіганню та припиненню
Вирішення Проблеми:
2.7.5. Доступ до закладів освіти та перебіг освітнього процесу містять корупційні ризики. Присудження наукових ступенів та присвоєння вчених звань нерідко відбуваються із значним використанням корупційних практик та інших проявів недоброчесності
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
забезпечено інтероперабельність Національного репозитарію академічних текстів із ключовими системами запобігання та виявлення академічного плагіату
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
За інформацією, наданою Міністерством освіти і науки України (далі - МОН) у IV кварталі 2023 році, розроблено технічні вимоги стосовно підключення систем запобігання та виявлення академічного плагіату безпосередньо до банків даних Національного репозитарію академічних текстів (далі - НРАТ). Міністерство освіти і науки України повідомило, що розроблено динамічну карту сторінок НРАТ для автоматизованого опрацювання пошуковими системами та ініційовано індексацію всіх (інформаційних та документарних) сторінок НРАТ системою Google, що має забезпечити можливість взаємодії із тими системами запобігання та виявлення академічного плагіату, які використовують для аналізу пошукові запити.
У І та ІІ кварталах 2024 року МОН повідомило, що наразі ведеться робота щодо опрацювання подальших шляхів реалізації завдання.
За інформацією, наданою МОН за ІІІ та IV квартали 2024 року: "продовжується робота щодо індексації академічних текстів у Національному репозитарії зовнішніми пошуковими системами в Інтернеті; проіндексовано 120 тисяч сторінок. В результатах пошуку сторінки НРАТ було відображено 254 тисячі разів".
Крім цього, МОН повідомило, що ним було надіслано до Міністерства цифрової трансформації України пропозиції до переліку завдань та проєктів Національної програми інформатизації на 2025 рік, а саме запропоновано включити до згаданого переліку даний захід 2.7.5.2.2 Програми «Забезпечення інтероперабельності Національного репозитарію академічних текстів із ключовими системами запобігання та виявлення академічного плагіату».
З огляду на зазначене, Національне агентство з питань запобігання корупції констатує, що даний захід продовжує виконуватися і прогрес у його виконанні має місце.