Відгук громадськості

Захід

2.2.2.4.7. Створення функції обліку та простежуваності природних ресурсів

Статус заходу:

Виконано частково

Фактична дата виконання:

31.12.2023

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.2.2.4. Впроваджено інформаційно-аналітичну систему управління природними ресурсами, яка надає відкритий доступ до актуальної інформації про природні ресурси, містить функціонал надання електронних послуг, електронної звітності, простежуваності, екологічного моніторингу та інспектування, а також відкритий програмний інтерфейс для створення на основі даних такої інформаційно-аналітичної системи (без права їх зміни) аналітичного та візуального (геоінформаційного) програмного забезпечення

Вирішення Проблеми:

2.2.2. Вибіркове застосування обов’язкових правил для бізнесу, що супроводжується відповідними корупційними ризиками

Строки виконання:

01.03.2023 - 30.09.2023

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
співвиконавці:
Міністерство аграрної політики та продовольства України
Державна служба геології та надр України
Державне агентство водних ресурсів України
Державне агентство лісових ресурсів України
Державне агентство меліорації та рибного господарства України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

на Єдиній екологічній платформі “ЕкоСистема” запроваджені системи простежуваності походження та реалізації продукції лісівництва, корисних копалин та відстеження руху водних ресурсів

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

1. Постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2023 № 483 розпочато реалізацію експериментального проекту щодо видачі спеціального дозволу на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубного квитка) в електронній формі з 1 червня 2023 р. по 1 червня 2025 р.

Отримати Сертифікат можна упродовж двох робочих днів з дня надходження заяви в електронній формі засобами Єдиної екологічної платформи «ЕкоСистема».

Електронний Сертифікат видається на кожну партію лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, оформлену одним товаросупровідним документом і діє протягом 60 днів з дати його видачі та підлягає анулюванню з дня закінчення цього строку.

Інформація щодо виданих та анульованих сертифікатів автоматично надсилається до Держмитслужби в порядку електронної інформаційної взаємодії у день видачі сертифікатів.

Електронний сертифікат замикає цифровий ланцюг прослідковуваності деревини від її заготівлі до реалізації (е-лісорубний квиток>е-ТТН>ЕОД>е-Сертифікат). Тепер система автоматично перевірятиме легальність та походження первинних документів, адже при видачі паперових сертифікатів це було неможливо.

2. На даний час розроблений функціоналу Електронного кабінету надрокористувача, в частині подачі електронних форм щодо реєстрації робіт і досліджень з геологічного вивчення надр (РДГВН) форма 3-ГР.

Розпочато розроблення функціоналу з автоматизації вводу протоколів Державної комісії по запасах корисних копалин в бази даних для автоматизації процесу ведення державних балансів запасів корисних копалин.

Після надходження рекомендацій від Державної комісії України по запасах корисних копалин щодо приведення запасів та ресурсів об’єктів, що обліковуються в Державному балансі запасів корисних копалин України та розробляються на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, у відповідність до вимог Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 05.05.1997 № 432 (зі змінами) роботи будуть продовжені в межах кошторисних призначень.

3. Простежуваність походження та реалізації лісопродукції забезпечується шляхом виконання вимог наказу Міндовкілля від 27.09.2021 № 621 "Про затвердження Інструкції з ведення електронного обліку деревини", зареєстрованого в Мін'юсті 13.10.2021 за № 1343/36965.

4. Розпочато роботу над цифровим продуктом обліку природних ресурсів:

- водний кадастр;

- лісовий портал.

З урахуванням одержаної під час моніторингу інформації захід може вважатися таким, що виконаний частково.

Результати моніторингу (щоквартально):

15.05.2024:
Захід виконано невчасно та частково
13.02.2024:
Захід виконано невчасно та частково
15.11.2023:
Захід не виконано
15.08.2023:
Виконання заходу розпочато вчасно

Додаткові джерела інформації: