Захід
2.2.3.5.3. Забезпечення проведення аналізу актів законодавства, за результатами якого визначено можливість внесення до них змін з метою оптимізації кількості та змісту звітності, яку подають суб’єкти господарювання
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
30.09.2024
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.2.3.5. Скасовано зайву звітність: підприємці не подають декілька разів одну інформацію в різні органи влади; кабінет платника податків інтегровано у зручний єдиний державний веб-портал електронних послуг
Вирішення Проблеми:
2.2.3. Надмірне та необґрунтоване регуляторне навантаження на бізнес, що обумовлює високий рівень корупції у цій сфері
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Міністерство цифрової трансформації України
Державна служба статистики України
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
аналітичне дослідження проведено та підготовлено звіт за його результатами
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Державна регуляторна служба України щодо виконання заходу 2.2.3.5.3 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки надала наступну інформацію:
1) у І кварталі 2024 року відбулася спільна нарада представників Державної регуляторної служби з експертами Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» щодо оптимізації кількості та змісту звітності.
2) у ІІ кварталі 2024 року, розпочато опрацювання статистичної звітності у наступних сферах: геологорозвідувальна та добувна промисловість; екологічна, радіаційна, біологічна безпека, цифровізації, фізична культура і спорт, сільське господарство.
3) у ІІІ кварталі 2024 року, У серпні 2024 року було завершено аналіз актів законодавства, за результатами якого визначено можливість внесення до них змін з метою оптимізації кількості та змісту звітності, яку подають підприємці, підготовлено звіт та матеріали аналізу звітних форм з метою їх громадського обговорення та подальшого доопрацювання (у разі потреби), які були оприлюднені на вебсайті ДРС у тематичних блоках.
У 2023-2024 роках:
1) проаналізовано 293 форми звітності, яку подають суб’єкти господарювання, з яких 121 форма (41%) за попереднім аналізом потребує перегляду (внесення змін або скасування), 7,5% форм вже приведенні у відповідність до вимог чинного законодавства. До даної роботи були залучені ГО «Офіс ефективного регулювання (BRDO)» та Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
2) у процесі опрацювання звітності були охоплені такі галузі (сфери): транспорт; банкрутство, питання митниці та податкові, професійно-технічна та дошкільна освіта, виробництво будівельних матеріалів, харчова промисловість, сільське, водне, лісове господарство, геологорозвідувальна та добувна промисловість, енергетика, торгівля та інші.
3) був зроблений окремий акцент на звітності відповідно до пропозицій та зауважень, що надійшли від бізнесу. Розглянуто 150 пропозицій від бізнесу стосовно 52 форм звітності, з них виявлено 32 форми, які потребують внесення змін або скасування.
Таким чином, у межах строку виконання заходу 2.2.3.5.3 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки аналітичне дослідження проведено та підготовлено звіт за його результатами. Захід 2.2.3.5.3 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки є таким, що виконаний вчасно і повінстю.