Відгук громадськості

Захід

2.3.2.1.1. Проведення моніторингу застосування міжнародної комп’ютеризованої системи транзиту (далі – NCTS)

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.3.2.1. Створено умови для отримання Україною попередньої митної інформації від митних органів країн Європейського Союзу щодо товарів, що є об’єктами експорту в Україну з їх територій

Вирішення Проблеми:

2.3.2. Непрозорість підходів у класифікації товарів, визначенні їх митної вартості та призначенні перевірок

Строки виконання:

01.03.2023 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Державна митна служба України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

звіт за результатами щорічного моніторингу оприлюднено

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Загалом за 2023 рік здійснено більше 42,5 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 33,6 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час, в Україні було успішно завершено майже 9 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

Держмитслужба, як Центральний офіс з питань застосування міжнародної транзитної системи, на постійній основі здійснює системний моніторинг переміщень товарів під процедурою спільного транзиту, надання адміністративної допомоги відповідно до вимог Конвенції та ініціювання у разі потреби запитів інформації (розслідування) щодо товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту. Так, за 2023 рік Держмитслужба опрацювала понад 390 запитів, надісланих митними адміністраціями іноземних країн у формі повідомлення про запит інформації за встановленою формою, та з використанням модуля МСС електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також 44 звернення щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Ініційовано більше 380 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн.

У I кварталі 2024 року було здійснено більше 23 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 19 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час, в Україні було успішно завершено майже 4 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

Протягом звітного періоду в електронній системі управління гарантіями для цілей спільного транзиту (GMS) було зареєстровано 2980 гарантій (з них – 21 загальну та 2959 – індивідуальних гарантій).

Протягом І кварталу 2024 року Держмитслужбою було опрацьовано 364 запити, надісланих митними адміністраціями іноземних країн як у формі повідомлення про запит інформації за формою TC20 та запиту пост-митного контролю TC21, так і з використанням модуля МСС електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також звернень щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Також, ініційовано 205 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн із використанням модуля МСС NCTS.

У IІ кварталі 2024 року здійснено майже 26,5 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту успішно завершено більше 20 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час, в Україні успішно завершено 6,3 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

Протягом звітного періоду в електронній системі управління гарантіями NCTS Держмитслужбою зареєстровано близько 2,5 тис. гарантій (з них – 45 загальних та 2430 – індивідуальних гарантій).

Одночасно, Держмитслужбою забезпечено системний моніторинг переміщень товарів під процедурою спільного транзиту, ініціювання, у разі потреби, запитів на інформацію для встановлення фактів виникнення митного боргу щодо товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту.

Протягом ІІ кварталу 2024 року Держмитслужбою опрацьовано 161 запит від митних адміністрацій іноземних країн як у формі повідомлення про запит інформації за формою TC20 та запиту пост-митного контролю TC21, так і з використанням електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також звернень щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Також, ініційовано 146 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн, у тому числі із використанням електронної транзитної системи (NCTS).

У ІІІ кварталі 2024 року за допомогою NCTS Фаза 5 оформлено близько 21,6 тис. декларацій, з яких понад 15,7 тис. на виїзд з України та майже 5,9 тис на в’їзд до України. В системі управління гарантіями NCTS Держмитслужбою зареєстровано 21 загальну гарантію та 1638 індивідуальних гарантій.

Одночасно Держмитслужба забезпечила системний моніторинг переміщень товарів під процедурою спільного транзиту, ініціювання, у разі потреби, запитів на інформацію для встановлення фактів виникнення митного боргу щодо товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту.

Протягом ІІІ кварталу 2024 року Держмитслужба в рамках адміністративної допомоги відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту опрацювала 128 запитів, які надійшли від митних адміністрацій іноземних країн - учасниць Конвенції. Одночасно, ініційовано 110 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн - учасниць Конвенції.

Результати моніторингу (щоквартально):

07.11.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
13.08.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
14.05.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
09.02.2024:
Прогрес виконання заходу наявний

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: