Захід
2.3.2.1.1. Проведення моніторингу застосування міжнародної комп’ютеризованої системи транзиту (далі – NCTS)
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.3.2.1. Створено умови для отримання Україною попередньої митної інформації від митних органів країн Європейського Союзу щодо товарів, що є об’єктами експорту в Україну з їх територій
Вирішення Проблеми:
2.3.2.
Непрозорість підходів у класифікації товарів, визначенні їх митної вартості та призначенні перевірок
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
звіт за результатами щорічного моніторингу оприлюднено
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Загалом за 2023 рік здійснено більше 42,5 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 33,6 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час в Україні було успішно завершено майже 9 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.
Держмитслужба, як Центральний офіс з питань застосування міжнародної транзитної системи, на постійній основі здійснює системний моніторинг переміщень товарів під процедурою спільного транзиту, надання адміністративної допомоги відповідно до вимог Конвенції та ініціювання у разі потреби запитів інформації (розслідування) щодо товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту. Так, за 2023 рік Держмитслужба опрацювала понад 390 запитів, надісланих митними адміністраціями іноземних країн у формі повідомлення про запит інформації за встановленою формою, та з використанням модуля МСС електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також 44 звернення щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Ініційовано більше 380 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн.
За 2024 рік оформлено більше 94 тис. ( у т.ч. майже 60 тис. із застосуванням NCTS Фаза 5) транзитних декларацій, з яких понад 73 тис. на виїзд з України та більше 21 тис. на в’їзд до України. В системі управління гарантіями NCTS Держмитслужбою зареєстровано 109 загальних та 10 151 індивідуальних гарантій. На кінець звітного періоду діючими є 89 загальних та 5 901 індивідуальна гарантія, загальна сума гарантування яких складає близько 759,5 млн. євро.
Протягом 2024 року Держмитслужбою в рамках адміністративної допомоги відповідно до Конвенції про процедуру спільного транзиту (далі - Конвенція) опрацьовано 965 запитів, які надійшли від митних адміністрацій іноземних країн - учасниць Конвенції. Одночасно, ініційовано 789 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн - учасниць Конвенції.
Прийнято участь у 194, 195 та 196 засіданнях Робочої групи EU – CTC з питань спільного транзиту та спрощення формальностей у торгівлі товарами.