Відгук громадськості

Захід

1.6.1.1.1. Здійснення заходів, які будуть передбачені Стратегією комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

1.6.1.1. За допомогою просвітницьких заходів сформовано повагу до викривачів як відповідальних громадян

Вирішення Проблеми:

1.6.1. Відсутність поваги до викривачів корупції у суспільстві, а також відсутність у осіб, які хочуть повідомити про корупцію, необхідних знань щодо правових гарантій захисту їх порушених прав

Строки виконання:

01.12.2023 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Національне агентство з питань запобігання корупції

Джерела фінансування:

державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік (КПКВК 6331010)

Показник виконання:

заходи, передбачені Стратегією, виконуються

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

У третьому кварталі 2024 року Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) було прокомуніковано матеріали, які популяризують інститут викривання, а саме:

- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Рік роботи Порталу повідомлень викривачів: досягнення та виклики інституту викривання;

- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Портал повідомлень викривачів та інші канали повідомлень про факти корупції: які інструменти найефективніші;

- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Визначено способи захисту прав викривачів серед військовослужбовців: результати обговорення з сектором безпеки й оборони.



Також НАЗК було організовано разом з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції НаУКМА (ACREC), проведено та прокомуніковано четверту щорічну конференцію «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики».

На запрошення OLAF (The European Anti-Fraud Office, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству) НАЗК на щорічній конференції фахівців з комунікацій представило український досвід з розробки Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції (далі – Стратегія) та інформаційні кампанії, дослідження та інші активності в межах цієї Стратегії.



Окрім цього за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) НАЗК було організовано, проведено та прокомуніковано третю координаційну зустріч фахівців у сфері державних комунікацій, в межах реалізації Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки і Стратегії. На цьому заході НАЗК відзначило кращі практики комунікацій з антикорупційної діяльності та розбудови доброчесності в публічній сфері серед органів державної влади та організацій – виконавців Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки і Стратегії.

Результати моніторингу (щоквартально):

17.10.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
05.08.2024:
Виконання заходу розпочато вчасно
08.05.2024:
Виконання заходу розпочато вчасно
12.02.2024:
Виконання заходу розпочато вчасно