Measure
1.6.1.1.1. Implementing the activities outlined in the Anticorruption Communications Strategy
Measure status:
The measure is aimed at achieving ESR:
1.6.1.1. Respect for whistleblowers as responsible citizens has been fostered through awareness-raising activities
Problem solving:
1.6.1. Lack of respect for corruption whistleblowers in society, as well as lack of knowledge of legal guarantees for protection of their violated rights among persons who want to report corruption
Deadlines:
Responsible implementors (authorities):
Sources of funding:
state budget and/or international technical assistance funds
Volumes of financing (thousand UAH):
within the established budget allocations for the relevant year
Performance indicator:
The activities outlined in the Strategy are being implemented.
Implementing status
Progress/Result of implementation:
У третьому кварталі 2024 року Національним агентством з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) було прокомуніковано матеріали, які популяризують інститут викривання, а саме:
- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Рік роботи Порталу повідомлень викривачів: досягнення та виклики інституту викривання;
- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Портал повідомлень викривачів та інші канали повідомлень про факти корупції: які інструменти найефективніші;
- стаття (новина) на офіційному вебсайті НАЗК: Визначено способи захисту прав викривачів серед військовослужбовців: результати обговорення з сектором безпеки й оборони.
Також НАЗК було організовано разом з Міждисциплінарним науково-освітнім центром протидії корупції НаУКМА (ACREC), проведено та прокомуніковано четверту щорічну конференцію «Викривачі корупції в Україні: успіхи та виклики».
На запрошення OLAF (The European Anti-Fraud Office, Європейське управління з питань запобігання зловживанням та шахрайству) НАЗК на щорічній конференції фахівців з комунікацій представило український досвід з розробки Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції (далі – Стратегія) та інформаційні кампанії, дослідження та інші активності в межах цієї Стратегії.
Окрім цього за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI) НАЗК було організовано, проведено та прокомуніковано третю координаційну зустріч фахівців у сфері державних комунікацій, в межах реалізації Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки і Стратегії. На цьому заході НАЗК відзначило кращі практики комунікацій з антикорупційної діяльності та розбудови доброчесності в публічній сфері серед органів державної влади та організацій – виконавців Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки і Стратегії.