Measure
2.3.1.5.3. Implementing the activities prescribed by the anticorruption program indicated in subclause 2.3.1.5.2, as well as other measures towards the prevention of corruption in the customs authorities, with the mandatory involvement of the public, particularly business associations and the public council at the State Customs Service
Measure status:
The measure is aimed at achieving ESR:
2.3.1.5. When developing and implementing measures towards prevention of corruption in the customs authorities, effective cooperation with the public and business associations has been established, as well as regular monitoring of the work of the customs authorities through periodic surveys of entrepreneurs and customs officers
Problem solving:
2.3.1. Insufficient transparency and effectiveness of customs authorities, excessive discretionary powers of customs officers
Deadlines:
Responsible implementors (authorities):
Sources of funding:
state budget
Volumes of financing (thousand UAH):
within the established budget allocations for the relevant year
Performance indicator:
The anticorruption program has been implemented.
Implementing status
Progress/Result of implementation:
Відповідно до пункту 2.1 наказу Держмитслужби від 31.05.2023 № 236 працівники апарату Держмитслужби та її територіальних органів ознайомлені із положеннями Антикорупційної програми Держмитслужби на 2023 -2025 роки. Окремо передбачено вивчення її положень під час проведення професійних навчань. В рамках виконання Антикорупційної програми визначені виконавці та конкретні строки виконання.
Підрозділи з питань запобігання та протидії корупції забезпечують координацію виконання передбачених Антикорупційною програмою заходів, а також організацію звітування.
Здійснено моніторинг виконання у І півріччі 2024 року Антикорупційної програми Державної митної служби України на 2023-2025 роки, затвердженої та введеної в дію наказом Держмитслужби від 31.05.2023 № 236. Звіт доведено до керівництва Держмитслужби та розміщено в розділі «Запобігання проявам корупції» офіційного вебсайту Держмитслужби. Також розгорнутий звіт заповнено на Порталі доброчесності НАЗК.
Державна митна служба України на постійній основі проводить заходи щодо залучення представників громадськості та бізнесу до заходів щодо запобігання та виявлення корупції в Державній митній службі України. Зокрема, запрошувалися долучитися до розробки Антикорупційної програми представники Громадської ради при Держмитслужбі, експерти міжнародних організацій, а також всі охочі шляхом розміщення на офіційному веб-порталі відповідного запрошення.
Проведено низку координаційних зустрічах з експертами EU4PFM та колишнім керівником Митної служби Республіки Польща Яцеком Капіцою щодо обміну досвідом з питань роботи з Антикорупційною програмою. Під час зустрічей було обговорено важливість проведення належних антикорупційних заходів у Держмитслужбі в контексті наближення вступу України до Європейського Союзу (далі – ЄС) та відповідно до етапу приведення у відповідність митного законодавства України до актів права ЄС, долучення до цифрових баз даних ЄС.
В результаті проведених заходів напрацьовано зміни та доповнення до Антикорупційної програми, які в першу чергу стосувалися визначення основних кількісних показників ефективності (KPI) у діяльності митних органів та їх імплементації в Антикорупційну програму Держмитслужби.
Відповідний проєкт змін до Антикорупційної програми Держмитслужби на 2023 – 2025 роки буде висвітлено шляхом розміщення на офіційному веб-порталі Держмитслужби для обговорення з метою отримання пропозицій громадськості.