Feedback from the public

Measure

2.3.2.1.1. Monitoring the usage of the international computerized transit system (hereinafter “NCTS”)

Measure status:

In progress

The measure is aimed at achieving ESR:

2.3.2.1. Conditions have been created to enable Ukraine to receive preliminary customs information from the customs authorities of the European Union pertaining to goods exported to Ukraine from their territories

Problem solving:

2.3.2. Nontransparent approaches to classification of goods, determination of their customs value, and scheduling of audits

Deadlines:

01.03.2023 - 31.12.2025

Responsible implementors (authorities):

The main implementer: State Customs Service of Ukraine

Sources of funding:

state budget

Volumes of financing (thousand UAH):

within the established budget allocations for the relevant year

Performance indicator:

The report on the findings of the annual monitoring has been made public.

Implementing status

Progress/Result of implementation:

Загалом за 2023 рік здійснено більше 42,5 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 33,6 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час, в Україні було успішно завершено майже 9 тис. переміщень, розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

Держмитслужба, як Центральний офіс з питань застосування міжнародної транзитної системи, на постійній основі здійснює системний моніторинг переміщень товарів під процедурою спільного транзиту, надання адміністративної допомоги відповідно до вимог Конвенції та ініціювання у разі потреби запитів інформації (розслідування) щодо товарів, поміщених під процедуру спільного транзиту. Так, за 2023 рік Держмитслужба опрацювала понад 390 запитів, надісланих митними адміністраціями іноземних країн у формі повідомлення про запит інформації за встановленою формою, та з використанням модуля МСС електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також 44 звернення щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Ініційовано більше 380 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн.

У I кварталі 2024 року було здійснено більше 23 тис. переміщень товарів під процедурою спільного транзиту. За цей період у країнах-учасницях Конвенції про процедуру спільного транзиту було успішно завершено більше 19 тис. переміщень, розпочатих митними органами України. В той же час, в Україні було успішно завершено майже 4 тис. переміщень , розпочатих в інших країнах-учасницях Конвенції.

Протягом звітного періоду в електронній системі управління гарантіями для цілей спільного транзиту (GMS) було зареєстровано 2980 гарантій (з них – 21 загальну та 2959 – індивідуальних гарантій).

Протягом І кварталу 2024 року Держмитслужбою було опрацьовано 364 запити, надісланих митними адміністраціями іноземних країн як у формі повідомлення про запит інформації за формою TC20 та запиту пост-митного контролю TC21, так і з використанням модуля МСС електронної транзитної системи (NCTS) щодо запитів інформації, а також звернень щодо завірення копій митних декларацій як альтернативних доказів завершення транзитних процедур. Також, ініційовано 205 запитів інформації щодо належного завершення процедури спільного транзиту до митних адміністрацій іноземних країн із використанням модуля МСС NCTS.

Monitoring results (quarterly):

14.05.2024:
There is progress in the implementation of the measure
09.02.2024:
There is progress in the implementation of the measure
14.11.2023:
There is progress in the implementation of the measure
11.08.2023:
Implementation of the measure has started on time

Key sources of assessment:

Additional sources of information: