Feedback from the public

Measure

1.1.2.2.1. Conducting ongoing legal monitoring with the use of legislatively prescribed methods and use its findings to determine the need to improve or revoke current or draft new normative legal acts, eliminate conflicts or gaps in legal regulation, and preparing the relevant reports on the findings of such monitoring

Measure status:

In progress

The measure is aimed at achieving ESR:

1.1.2.2. Shortcomings in the application of legislation are detected based on the findings of analysis of the practice of application of laws conducted by the National Agency or other institutions authorized to do so, and are eliminated by making the appropriate amendments to legislation in a timely manner

Problem solving:

1.1.2. Unsystematic amendments to anticorruption legislation adversely impact the effectiveness of enforcement of the law

Deadlines:

21.09.2023 - 31.12.2025

Responsible implementors (authorities):

The main implementer: Ministry of Justice of Ukraine

Sources of funding:

state budget

Volumes of financing (thousand UAH):

within the established budget allocations for the relevant year

Performance indicator:

Legal monitoring has been conducted, analytical materials with its findings have been prepared, reports on the findings of legal monitoring have been prepared and published on the website of the relevant entity involved in legislative work

In accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine No. 1194 On Amendments to the State Anti-Corruption Programme for 2023-2025 dated 18 October 2024, the content of the measure was amended.

Implementing status

Progress/Result of implementation:

За повідомленням Міністерства юстиції України, станом на 31.12.2024 р.:

Здійснюється черговий правовий моніторинг ефективності НПА 2024 року у сферах судочинства, судоустрою, кримінальної юстиції, судово-експертної діяльності, виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб), доступу громадян до правосуддя та безоплатної правничої допомоги та банкрутства. У рамках І етапу моніторингу направлено запити ключовим стейкхолдерам з метою виявлення недоліків правового регулювання досліджуваних сфер, проаналізовано отримані відповіді, а також пропозиції вдосконалення законодавства, які надійшли на Онлайн-платформу збору та аналізу інформації https://platformonline.com.ua. За результатами проведеного аналізу сформовано список проблемних питань, які досліджуються у рамках річного правового моніторингу ефективності НПА у 2024 році та список тем оперативних правових моніторингів.

Так, в 2024 році вже здійснено три оперативних правових моніторинги:

- у сфері доступу громадян до правосуддя та безоплатної правничої допомоги на тему: «Призначення захисника для надання безоплатної вторинної правничої допомоги особам, які притягаються до адміністративної відповідальності»; - у сфері банкрутства на тему: «Спір про право як підстава для відмови у відкритті провадження у справі про банкрутство». За результатами проведення зазначених досліджень підготовлено звіти з відповідними пропозиціями та рекомендаціями щодо вдосконалення нормативного регулювання у вказаних сферах; - у сфері кримінальної юстиції на тему: "Порядок визначення територіальної юрисдикції апеляційних судів у справах про корупційні злочини"

19.12.2024 з метою залучення стейкхолдерів до формування державної політики у сфері виконання рішень організовано та проведено онлайн-консультацію у форматі круглого столу на тему "Виконання рішень про конфіскацію майна". 54 учасники зареєстровано до участі, з них у якості доповідачів – 25 учасників. Загалом взяло участь у онлайн-консультації на платформі Zoom 171 особа.

05.11.2024 у рамках моніторингу 2024 року проведено онлайн-консультацію зі стейкхолдерами сфери медіації з питань заохочення з боку держави застосування медіації між сторонами конфлікту. Участь в консультації прийняли 67 осіб.

13 грудня 2024 року проведено круглий стіл на тему: «Застосування процедури медіації в адміністративному судочинстві» за участю керівників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та органів правопорядку. Участь у заході у форматі офлайн взяли 78 осіб. Учасники обговорили особливості розгляду та вирішення конкретних справ у сфері публічного адміністрування, а також визначили актуальні питання застосування процедури медіації суб’єктами владних повноважень, зокрема, переваги та можливості цієї процедури, а також фактори, які перешкоджають використанню медіації в зазначеній категорії спорів.

Надіслано 105 листів-запитів до ключових стейкхолдерів у сфері банкрутства з метою визначення проблем у вказаній сфері. За результатами виявлених проблем, у період з 20.08.2024 по 13.09.2024 ініційовано та проведено анкетування, в якому взяли участь судді господарських судів, арбітражні керуючі, адвокати/юристи, науковці, представники органів державної влади та банківського сектору. Всього участь в опитуванні взяли 76 респондентів. Поряд з цим 18.11.2024 проведено онлайн-консультацію у форматі круглого столу на тему: «Забезпечення прогнозованості та прозорості в судових процедурах банкрутства/неплатоспроможності», з метою обговорення та напрацювання оптимальних шляхів вирішення виявлених проблем.

Monitoring results (quarterly):

28.01.2025:
There is progress in the implementation of the measure
30.10.2024:
There is no progress in the implementation of the measure
26.07.2024:
There is progress in the implementation of the measure
07.05.2024:
There is no progress in the implementation of the measure
08.02.2024:
There is progress in the implementation of the measure
10.11.2023:
Implementation of the measure has not started

Key sources of assessment:

Additional sources of information: