Відгук громадськості

Захід

1.1.1.8.8. Щорічне здійснення стратегічного аналізу корупційних ризиків у пріоритетних сферах, визначених Національним агентством, оприлюднення результатів стратегічного аналізу

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

1.1.1.8. Антикорупційні програми та інші програмні документи антикорупційного характеру органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших публічних інституцій є дієвим механізмом подолання та упередження корупційних практик у публічному секторі; до їх розробки і моніторингу виконання долучається громадськість

Вирішення Проблеми:

1.1.1. Державна антикорупційна політика не завжди ґрунтується на повних, об’єктивних та достовірних даних; зусилля різних органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості недостатньо скоординовані

Строки виконання:

01.07.2023 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Національне агентство з питань запобігання корупції

Джерела фінансування:

державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги

Показник виконання:

звітні документи за результатами стратегічного аналізу корупційних ризиків підготовлено, оприлюднено та доведено до відома заінтересованих органів і юридичних осіб

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Протягом 2023 року Націонеальне агентство здійснило стратегічний аналіз корупційних ризиків у 6 пріоритетних сферах (охорона здоров'я, відновлення, публічні закупівлі, податкова сфера, державне управління, сфера оборони). За наслідками відповідного аналізу підготовлено та оприлюденено відповідні аналітичні звіти, а саме:

1. «ТОП-20 корупційних ризиків у діяльності АТ «Укрзалізниця».

2. «Корупційні ризики у процедурі оцінки медичних технологій».

3. «Корупційні ризики відбудови об’єктів нерухомого майна, які пошкоджені/зруйновані внаслідок збройної агресії рф: моделювання та пропозиції щодо їх мінімізації/усунення».

4. «Корупційні ризики під час проведення публічних закупівель в умовах воєнного стану (станом на червень 2023 року)».

5. «Аналітичний звіт щодо стратегічної оцінки корупційних ризиків у діяльності підприємств державної форми власності та визначення підприємств з найвищим рівнем корупційних ризиків».

6. «Корупційні ризики щодо реалізації процедури зупинення /відновлення реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних».

7. «Корупційні ризики під час закупівель лікарських засобів та медичних виробів, що зумовлені пандемією або здійснюються під час пандемії».

8. «ТОП-20 найпоширеніших корупційних ризиків у діяльності ВЛК ЗСУ».

Протягом 2024 року Національне агентство здійснило аналіз корупційних ризиків у 3 сферах (відновлення, охорона здоров'я, закупівлі), за результатом яких підготовлено та оприлюднено відповідні аналітичні звіти:

1. «ТОП-10 корупційних ризиків під час реалізації експериментального проєкту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії рф».

2. «Топ-10 корупційних ризиків медико-соціальної експертизи щодо встановлення інвалідності» з урахуванням правового режиму воєнного стану (станом на листопад 2024 року).

3. Аналітичне дослідження на тему «Корупційні ризики під час здійснення централізованих тилових закупівель для Збройних Сил України».

Відповідні дослідження розміщено на офіційному вебсайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

У І кварталі 2025 року Національне агентство опубліковало та презентувало дослідження щодо аналізу корупційних ризиків у сфері лісового господарства «Корупційні ризики у лісовому господарстві». Крім цього Національне агенство підготувало проект аналітичного звіту по напряму стратегічного аналізу корупційних ризиків під час перезавантаження митниці. Наразі здійснюються заходи щодо фіналізації тексту аналітичного звіту, підготовки інфографічних матеріалів та дизайну, а його публікація планується у першому півріччі 2025 року. Також Національне агентство наразі працює над підготовкою аналітичних досліджень у сфері відновлення та у галузі інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва із використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб.

Результати моніторингу (щоквартально):

01.05.2025:
Прогрес виконання заходу наявний
28.01.2025:
Прогрес виконання заходу наявний
29.10.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
24.07.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
08.05.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
08.02.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
08.11.2023:
Прогресу виконання заходу немає
11.08.2023:
Виконання заходу розпочато вчасно

Ключові джерела оцінки:

1. Національне агентство з питань запобігання корупції : Стратегічний аналіз корупційних ризиків

Додаткові джерела інформації: