Захід
1.1.1.8.8. Щорічне здійснення стратегічного аналізу корупційних ризиків у пріоритетних сферах, визначених Національним агентством, оприлюднення результатів стратегічного аналізу
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
1.1.1.8. Антикорупційні програми та інші програмні документи антикорупційного характеру органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших публічних інституцій є дієвим механізмом подолання та упередження корупційних практик у публічному секторі; до їх розробки і моніторингу виконання долучається громадськість
Вирішення Проблеми:
1.1.1. Державна антикорупційна політика не завжди ґрунтується на повних, об’єктивних та достовірних даних; зусилля різних органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості недостатньо скоординовані
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
звітні документи за результатами стратегічного аналізу корупційних ризиків підготовлено, оприлюднено та доведено до відома заінтересованих органів і юридичних осіб
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
За повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції, станом на 30.09.2024 р. на виконання заходу 1.1.1.8.8. ДАП:
1. Опубліковано та прокомуніковано зі стейкхолдерами дослідження напряму стратегічного аналізу корупційних ризиків «Топ-10 корупційних ризиків під час реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії рф»
2. Підготовлено драфт дослідження корупційних ризиків у сфері лісового господарства у співпраці з Basel Institute on Governance та WWF-Україна. Публікація дослідження планується у IV кварталі 2024 року.
3. Продовжується комунікація з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE) щодо співпраці та залучення фахових експертів, що володіють спеціальними знаннями у галузі інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва із використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб для спільної підготовки дослідження корупційних ризиків.
4. Розпочато роботу над проведенням нових досліджень напряму стратегічного аналізу корупційних ризиків у співпраці з проектом «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity) у наступних сферах:
- сфера відновлення;
- митна сфера.
5. Проведено робочу онлайн зустріч з представниками UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) щодо можливої співпраці стосовно дослідження корупційних ризиків у митній сфері.
6. Розпочато консультації щодо можливості проведення дослідження корупційних ризиків у сфері корпоративного управління на підприємствах державної форми власності.
7. Розпочато проведення моніторингу імплементації рекомендацій, наданих у дослідженні “Корупційні ризики у діяльності ВЛК ЗСУ”.