Відгук громадськості

Захід

2.2.2.2.5 (4). Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проектів актів Кабінету Міністрів України щодо впровадження електронних аукціонів та систем для доступу до обмеженого спільного ресурсу на постійній основі з урахуванням проведених аналітичних досліджень

Статус заходу:

Виконано

Фактична дата виконання:

29.02.2024

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.2.2.2. Проведено аудит поточного стану впровадження електронних аукціонів та систем для доступу до обмеженого спільного ресурсу; визначено основні способи обходу їх обмежень; завершено впровадження електронних аукціонів та систем для доступу до обмеженого спільного ресурсу з урахуванням результатів проведеного аудиту (Електронного кабінету надрокористувача, електронних аукціонів “Prozorro.Sale”)

Вирішення Проблеми:

2.2.2. Вибіркове застосування обов’язкових правил для бізнесу, що супроводжується відповідними корупційними ризиками

Строки виконання:

01.09.2023 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Державна служба геології та надр України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

проекти актів Кабінету Міністрів України прийнято

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами та процедура продовження їх строку, переоформлення, внесення змін, зупинення дії, анулювання, підстави для відмови у наданні, продовженні строку, внесення змін до угоди про умови користування надрами, тощо визначено статями 16 – 16-6 Кодексу України про надра.

Подання заяви разом з необхідними документами для отримання, продовження строку дії спеціального дозволу на користування надрами, внесення змін до нього, а також внесення змін до угоди про умови користування надрами здійснюються заявником в електронній формі через електронний кабінет надрокористувача на Державному геологічному веб-порталі, формування та ведення якого забезпечує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Порядок проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 993.

Законом України від 01.12.2022 № 2805-IX прийнято зміни до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами.

Враховуючи зазначене, було внесено зміни до Порядку проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 993.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.07.2023 № 749 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо користування надрами», яка набрала чинності з 26.07.2023, внесено зміни (в частині назви та редакції) до Порядку проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами.

Відповідно до прийнятих змін, скорочуються ряд строків, що пов’язані з оголошенням першого та наступних аукціонів.

Також встановлено, що розмір гарантійного внеску складає 20 відсотків початкової ціни лота, але не менше 10000000 (десяти мільйонів) гривень для корисних копалин, які мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, 20000000 (двадцяти мільйонів) гривень для вуглеводнів, 2000000 (двох мільйонів) гривень для родовищ та/або ділянок надр, що містять пісок, та 1000000 (одного мільйона) гривень для інших корисних копалин (крім лота з продажу спеціального дозволу на геологічне вивчення, в тому числі дослідно-промислову розробку, видобування підземних вод (у тому числі мінеральних) для всіх потреб).

Враховуючи зазначене, з огляду на запроваджене регулювання та підтримання його в актуальному стані захід може вважатися таким, що виконаний вчасно і повністю.

Результати моніторингу (щоквартально):

12.05.2024:
Захід виконано вчасно і повністю
15.02.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
15.11.2023:
Виконання заходу розпочато вчасно

Ключові джерела оцінки: