Захід
2.4.3.1.2 (1). Розроблення проектів нормативно-правових актів (змін до нормативно-правових актів), спрямованих на реалізацію положень закону, зазначеного у підпункті 2.4.3.1.1
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
30.05.2024
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.4.3.1. На основі Єдиного реєстру об’єктів державної власності створено та наповнено інформацією реєстр державних та комунальних унітарних підприємств, а також господарських товариств, у статутному капіталі яких понад 50 відсотків акцій (часток) належать державі або територіальній громаді, з обов’язковим оприлюдненням інформації про діяльність таких юридичних осіб відповідно до міжнародних стандартів, зокрема про отриману державну допомогу
Вирішення Проблеми:
2.4.3. Недостатній обсяг публічно доступної інформації про суб’єктів господарювання, в яких держава має частку власності, істотно знижує прозорість їх діяльності, ускладнює громадський контроль та сприяє корупції
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
проекти нормативно-правових актів розроблено та оприлюднено для проведення громадського обговорення
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
В межах виконання вказаного заходу Фонд державного майна України повідомив про розробку проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 р. № 467 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», яким передбачено затвердити Порядок ведення Єдиного реєстру об’єктів державної власності в новій редакції, положення якого містять порядок, строки, структуру даних оприлюднення інформації, зокрема через вебпортал щодо суб’єктів господарювання, призначений для формування, оброблення, оприлюднення інформації про державні та комунальні суб’єкти господарювання.
Фонд державного майна України (лист від 30.11.2023 № 10-62-31250) подавав на розгляд КМУ спочатку проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2004 р. № 467», підготовлений з метою приведення у відповідність із положеннями Закону № 3137-IX.
Відповідно до п.6 витягу з протоколу № 57 засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової і правової політики, паливно-енергетичного комплексу, стратегічних галузей промисловості та правоохоронної діяльності від 26.12.2023 проєкт постанови повернуто на доопрацювання з урахуванням зауважень Мінцифри щодо ґрунтовного доопрацювання в цілому проєкту постанови, зокрема приведення його у відповідність до інших норм Закону України «Про публічні електронні реєстри».
Доопрацьований проєкт постанови надіслано на погодження 8 центральних органів виконавчої влади (лист від 27.05.2024 № 10-62-14349) та Мінцифри (лист від 30.05.2024 № 10-62-14668).
Проєкт постанови погоджено без зауважень 5 органами (Антимонопольним комітетом України, Адміністрацією Держспецзв’язку, Держгеокадастром, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Мінінфраструктури) та погоджено із зауваженнями 3 органами (Державним комітетом статистики України, Мінфіном, Мінекономіки), з якими будуть проводитися узгоджувальні процедури, передбачені пунктом 6 § 33 Регламенту КМУ (Регламент № 950).
На сьогодні свою позицію щодо проєкту постанови не надано Мінцифри, що не уможливлює подання цього проєкту Мін’юсту для проведення правової експертизи та НАЗК для визначення необхідності проведення антикорупційної експертизи.
Фондом державного майна України підготовлено аналіз регуляторного впливу до проєкту постанови та 10.06.2024 оприлюднено його на офіційному вебсайті ФДМУ з метою отримання протягом одного місяця пропозицій та зауважень від фізичних, юридичних осіб та їх об’єднань (http://surl.li/uojdc).
Триває підготовка до узгоджувальних процедур з метою врегулювання існуючих розбіжностей.