Захід
2.1.2.3.2. Проведення громадського обговорення проекту акта, зазначеного у підпункті 2.1.2.3.1, та забезпечення його доопрацювання (у разі потреби)
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
07.06.2024
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.1.2.3. Удосконалено механізм проведення Вищою кваліфікаційною комісією суддів України процедур кваліфікаційного оцінювання суддів та конкурсних процедур з метою уникнення невиправданих затримок
Вирішення Проблеми:
2.1.2. Процедури кваліфікаційного оцінювання суддів та конкурсні процедури потребують удосконалення та розробки чітких і передбачуваних критеріїв (індикаторів) доброчесності та професійної етики. Доброчесність та професійна етика як стандартні вимоги до суддів недостатньо впроваджені на практиці, а оцінювання цих вимог не завжди є прозорим та передбачуваним
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
громадське обговорення проведено та оприлюднено його результати
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Для приведення актів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України у відповідність до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедур суддівської кар’єри» від 09 грудня 2023 року № 3511-IX, який змінює концептуальні підходи до проведення кваліфікаційного іспиту, розроблено проект Положення про порядок складання кваліфікаційного іспиту та методику оцінювання кандидатів (далі – проект Положення).
З метою проведення громадського обговорення 16.05.2024 проект Положення було розміщено на офіційному веб-сайті Комісії, забезпечено можливість надсилання пропозиції, зауваження до проекту, а також заявки для участі в публічному обговоренні.
07.06.2024 у Комісії відбулося публічне обговорення пропозицій та зауважень до проекту Положення. Участь у заході взяли члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, члени Вищої ради правосуддя. В онлайн-форматі до обговорення долучилися члени Ради суддів України, представники Національної школи суддів України, представники громадської організації «Центр протидії корупції», представниця Правничої асоціації «ДОБРОСУД», суддя місцевого суду загального, інші автори пропозицій та зауважень до проекту Положення. Після проведення громадського обговорення проект Положення допрацьовано.