Захід
2.1.4.2.7. Розроблення програмного забезпечення та запровадження технічного устаткування, необхідних для забезпечення реалізації повного функціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за участю визначених за результатами конкурентних та прозорих публічних закупівель постачальників / виконавців (у тому числі щодо розширення функціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з урахуванням положень процесуального законодавства та щодо забезпечення судів засобами інформатизації (серверним, мережевим та комп’ютерним обладнанням, зокрема сканерами)
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.1.4.2. Забезпечено здійснення електронного судочинства, зокрема шляхом запровадження можливості розгляду он-лайн певних категорій справ незалежно від місцезнаходження сторін і суду, що, зокрема, сприяє рівномірному розподілу справ між судами і суддями
Вирішення Проблеми:
2.1.4. Наявність корупційних ризиків, обумовлених прогалинами та недосконалістю законодавства в системі правосуддя
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
програмне забезпечення розроблено, технічне устаткування, необхідне для забезпечення реалізації повного функціоналу Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи запроваджено
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Державна судова адміністрація України повідомила: "Стан виконання цього заходу потрібно розділити на дві складові: а) запровадження технічного устаткування; б) розроблення програмного забезпечення.
Стосовно першої складової - за фінансової підтримки Проєкту ЄС "Право-Justice IІ" компанією CIVITTA у 2023 році було проведено технічний аудит Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, та відповідно до загального висновку технічного аудиту було виявлено недоліки у використанні діючої системи, а саме значна кількість обладнання вже не підтримується виробниками. Тому це суттєві ризики значних витрат при виході з ладу обладнання. ДСА вже сформувала потребу по обладнанню та готує закупівлі послуг на підтримку обладнання та на закупівлю нового обладнання. Також ДСА повідомляє що у 2023 році судами та ТУ ДСА України в областях та місті Києві придбавалися за рахунок поточних видатків засоби інформатизації. Так за інформацією, отриманої від розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, за рахунок поточних видатків придбано 7 472 одиницю засобів інформатизації: 1 259 персональних комп’ютерів; 1 373 одиниць оргтехніки (принтер, багатофункціональний пристрій, сканер тощо); 562 одиниць мережевого обладнання (маршрутизатори, комутатори, тощо); 4 278 одиниць комунікаційного обладнання (серверна шафа, джерела безперебійного живлення до персональних комп’ютерів, кабельрости тощо).
Крім того, за рахунок понадпланових капітальних видатків було сформовано нагальну потребу в засобах інформатизації (серверного, сканувального обладнання та персональних комп’ютерів). За результатами здійснених заходів розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня було фактично придбано – 2 304 одиниці такого обладнання, а саме: 164 сервери; 1 558 персональний комп’ютер; 561 сканер; 21 одиницю оргтехніки та мережевого обладнання.
Стосовно другої складової - за рахунок міжнародної технічної допомоги Програмою USAID «Справедливість для всіх» укладено договір з ТОВ «СІВІТТА УКРАЇНА» на виконання робіт, що передбачає проведення функціонального аудиту Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. За результатами планується підготовка оновленої концепції та технічного завдання на побудову нової ЄСІТС. Такі заходи планується завершити до кінця 2024 року."
З огляду на зазначене, у межах щоквартального моніторинга стану виконання заходу ДАП за ІІ квартал 2024 року, констатується, що виконання заходу триває.