Відгук громадськості

Захід

2.6.4.1.2. Створення цифрової автоматизованої системи квартирного обліку військовослужбовців

Статус заходу:

Не виконано

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.6.4.1. Проведено аудит існуючої житлової черги військовослужбовців; функціонує повністю автоматизована система управління чергами на житло, завдяки якій забезпечення ним військовослужбовців відбувається прозоро та відповідно до черговості

Вирішення Проблеми:

2.6.4. Неефективне використання бюджетних коштів та зловживання під час забезпечення житлом військовослужбовців

Строки виконання:

01.09.2023 - 29.02.2024

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство оборони України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

цифрова автоматизована система квартирного обліку працює в постійній (промисловій) експлуатації

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

За інформацією Міноборони:

"У рамках роботи Робочої групи № 4 Комітету з питань кадрового менеджменту в системі Міністерства оборони України 05.03.2024 відбулась нарада, на якій обговорювались питання забезпечення житлом військовослужбовців. На нараді були присутні представники Директорату, Головного управління капітальних вкладень та Командування Сил логістики Збройних Сил України. За результатами наради представники Головного управління капітальних вкладень та Командування Сил логістики Збройних Сил України погодились опрацювати заявку на ініціативу на створення ІКС та надіслати її на розгляд заступнику Міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації. Відповідно до Моделі життєвого циклу інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних систем в системі Міністерства оборони України, Директорат на підставі заявки на ініціативу на створення ІКС розпочинає роботу по її реалізації.

В системі Міністерства оборони України не було визначено замовника, в інтересах якого буде розроблятись ІКС “Цифрова автоматизована система квартирного обліку військовослужбовців (захід 2.6.4.1.2 Програми)” . Відсутність замовника ІКС унеможливлює процес започаткування її створення, так як саме замовник ініціює проведення відповідних заходів та формує функціональні вимоги до системи. Крім того, за результатами аналізу функціональних вимог, що має розробити замовник, приймається рішення щодо варіанту розробки системи у вигляді окремої ІКС чи складової частини наявної ІКС".

З огляду на те, що система не створена, а відповідно і не працює в постійній (промисловій) експлуатації, відповідний захід є невиконаним.

Водночас, НАЗК розроблено проект постанови КМУ щодо внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки, який наразі перебуває на стадії погодження та передбачатиме зміни в частині змісту виконання цього заходу.

Результати моніторингу (щоквартально):

03.05.2024:
Захід не виконано

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: