Захід
2.7.1.1.3. Розроблення проекту програмного забезпечення для розширення функціоналу електронної системи обліку та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів згідно з підпунктами 2.7.1.1.2, 2.7.1.2.2
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.7.1.1. Закупівлі лікарських засобів та медичних виробів за кошти державного та місцевих бюджетів здійснюються на професійній основі централізованими закупівельними організаціями за прозорими та детальними процедурами відповідно до об’єктивних потреб на основі якості та доказовості ефективності таких засобів і виробів. У разі потреби до централізованих закупівель також залучаються спеціалізовані міжнародні організації
Вирішення Проблеми:
2.7.1. Пацієнти та лікарі не отримують лікарські засоби і медичні вироби вчасно та у повному обсязі, зокрема через незавершений перехід до нової системи організації та контролю медичних закупівель, не повністю врегульовані процеси визначення потреб та обліку лікарських засобів
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Міністерство цифрової трансформації України
ДП "Медзакупівлі України"
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік чи обсягу міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
проект програмного забезпечення розроблено
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
На виконання заходу передбаченого п. 2.7.1.1.3 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, Міністерством охорони здоров'я повідомлено, що: "протягом звітного періоду відбувся значний прогрес у реалізації проекту "Розроблення програмного забезпечення для розширення функціоналу електронної системи обліку та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів". Було підписано і погоджено контракт з розробником і розпочата розробка модуля Облік. По модулю Бек-офіс були погоджені технічні вимоги і завантажено в систему STEP та направлено на погодження Світового банку. По модулю Логістика були оновлені технічні вимоги, повторно погодили і відправили на фінансування до донорської організації.
ДП “Медзакупівлі України” координує розробку за підтримки міжнародних партнерів наступних модулів зазначеної системи:
Потреба, Закупівля (розроблені, функціонують); Облік (в процесі розробки); Логістика, Back Office 2.0 (очікується фінансування).
Відповідно до ДАП, обов’язковими для розробки є модулі Логістика та Облік. Проте, для функціонування системи повного циклу є необхідність розробки та впровадження всіх вищезазначених модулів.
Деталі проекту
Облік та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів: Проведений тендер, обраний переможець і відбулося контрактування переможця; Підрядник почав працювати над першим етапом - Inception - Setting up and preparing the system for development.
Логістика: технічні вимоги були оновлені, додатково верифіковані і направлені до донорської організації; Донорська організація погодила нові технічні вимоги і розпочала процедуру проведення тендера.
Бек-офіс 2.0: Технічні вимоги були погоджені зі сторони МОЗ;
Завантажено в систему STEP та направлено на погодження Світового банку.
Проблеми та виклики
Протягом звітного періоду виявлено незначні труднощі, крім важливої потреби у більш активному залученні приватного сектору до розвитку медичних інформаційних систем для гармонізації ІТ-екосистеми охорони здоров'я України. Проте варто зауважити, що час від початку збору вимог до укладання контракту на розробку модуля може становити не менше 9 місяців у зв'язку з тривалим погодженням фінансування з донорськими організаціями. Це може вплинути на актуальність вимог і дотримання планових термінів реалізації модулів, а також створити ризики для завершення проекту до кінця 2024 року. У зв'язку з цим ДП “МЗУ” спільно з МОЗ проводять моніторинг прогресу виконання кожного модуля та шукають альтернативні джерела фінансування для реагування на виклики у про активному режимі.
Модулі: Збір потреби, Закупівлі, Облік - закупівлі завершено; Логістика - оголошено закупівлю".
Таким чином, можемо констатувати, що протягом звітного періоду Міністерством охорони здоров'я продовжено роботу над розроблення та затвердження технічного завдання для функціоналу електронної системи обліку та управління запасами лікарських засобів та медичних виробів, а також безпосереднім розширенням функціоналу системи e-stock, з огляду на що, можемо констатувати, що у межах звітного періоду прогрес виконання заходу наявний.
Захід виконується.