Відгук громадськості

Захід

2.7.2.1.6. Введення в експлуатацію Автоматизованої системи обліку громадян України, які потребують направлення для лікування за кордон

Статус заходу:

Не виконано

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.7.2.1. Забезпечено функціонування державних інформаційних систем трансплантації та автоматизований порядок обліку громадян України, які потребують направлення для лікування за кордоном

Вирішення Проблеми:

2.7.2. Пацієнти не отримують необхідне лікування за кордоном, а також під час надання медичної допомоги із застосуванням трансплантації через корупційні практики, обумовлені недостатньою врегульованістю відповідних процедур та непрозорістю обліку

Строки виконання:

01.09.2023 - 29.02.2024

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство охорони здоров’я України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

систему введено в експлуатацію, її функціонал застосовується в процедурі направлення для лікування за кордон

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

На виконання заходу передбаченого п. 2.7.2.1.6. Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, Міністерством охорони здоров'я України, повідомлено, що: "до початку збройної агресії російської федерації проти України, направлення громадян України за кордон здійснювалось регулярно відповідно до Порядку направлення громадян України для лікування за кордон, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1079, та в межах бюджетних асигнувань. За кордоном громадяни України в межах програми отримували послуги з трансплантації органів та трансплантації гемопоетичних стовбурових клітин.

Проте станом на сьогодні усі види трансплантацій виконуються в Україні навіть під час дії воєнного стану.

04 березня 2022 року Рада Європейського Союзу активувала Директиву 2001/55/ЄС про надання тимчасового захисту громадянам України на період в один рік (Council implementing decision 2022/382). У межах тимчасового захисту громадяни України можуть отримувати необхідну медичну допомогу безоплатно в країнах-членах Європейського Союзу. Надання тимчасового захисту подовжено до березня 2024 року. Розглядається подовження терміну до 2025 року.

Окрім цього, для забезпечення безперервності надання медичної допомоги дітям і дорослим з важкими хворобами, а також пораненим внаслідок збройної агресії, МОЗ у співпраці з директоратами Єврокомісії і європейським офісом ВООЗ здійснює постійну евакуацію громадян за кордон. Таким чином близько 3600 пацієнтів було евакуйовано до країн-членів ЄС, ЄЕЗ, США, Канади тощо.

Фінансування лікування здійснює приймаюча країна через застосування Директиви 2001/55/ЄС.

Ураховуючи дію Директиви Ради Європейського Союзу про надання тимчасового захисту, ймовірне подовження її дії до 2025 року, а також проведення усіх видів трансплантації в України, вважаємо неактуальним виконання заходів зі створення електронної черги та затвердження переліку рекомендованих закладів охорони здоров’я зарубіжних країн для лікування громадян України за кордоном у період до 2025 року та пропонуємо виключити зазначені пункти. Пропозиції щодо змін до ДАП надано".

З огляду на надану МОЗ інформацію констатуємо, що захід передбачений п. 2.7.2.1.6 виконаним не є. Разом із тим, НАЗК та МОЗ за результатами опрацювання змін до Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки погоджено відтермінувати строк виконання вказаного заходу на період завершення/скасування воєнного стану на території України.

Результати моніторингу (щоквартально):

28.10.2024:
Захід не виконано
08.08.2024:
Захід не виконано
01.05.2024:
Захід не виконано
05.02.2024:
Виконання заходу не розпочато

Ключові джерела оцінки: