Відгук громадськості

Захід

2.4.2.1.1. Супроводження розгляду у Верховній Раді України (зокрема у разі застосування до нього Президентом України права вето) проекту закону про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації (реєстраційний номер 4020 від 2 вересня 2020 р.), який визначає перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.4.2.1. Запроваджено інструменти запобігання проявам негативного впливу органів приватизації та організаторів приватизаційних аукціонів на кількість учасників та конкуренцію

Вирішення Проблеми:

2.4.2. Недостатня прозорість процедур приватизації та невиконання покупцями умов продажу об’єкта приватизації

Строки виконання:

01.03.2023 - до підписання закону Президентом України

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство економіки України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

закон підписано Президентом України

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Мінекономіки сформовано та подано на розгляд Уряду переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації , як пропозиції до розгляду проекту Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (реєстр. № 4020 від 02.09.2020) у другому читанні (далі – переліки).

Переліки було відповідно до резолюції Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 № 6535/0/2-24 повернуто до Мінекономіки разом з проектом протокольного рішення Уряду щодо його схвалення .

08.03.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління» від 22 лютого 2024 року № 3587-ІХ, який, зокрема: надає повноваження Кабінету Міністрів затверджувати Політику державної власності, з якою мають узгоджуватися стратегічні плани розвитку, а також фінансові та інвестиційні плани державних підприємств;

розширює повноваження наглядових рад (члени наглядової ради прийматимуть ключові операційні рішення – затверджуватимуть фінансові, стратегічні, інвестиційні плани на основі Політики державної власності і листів-очікування власника, призначатимуть і звільнятимуть керівників державних підприємств).

На сьогодні Мінекономіки разом із органами державної влади, міжнародними експертами та Європейським банком реконструкції та розвитку опрацьовується питання щодо розробки проекту Політики державної власності, якою, серед іншого, буде визначено загальне обґрунтування для збереження державних підприємств у державній власності.

Планом організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації Закону, встановлено завдання Мінекономіки разом з центральними органами виконавчої влади подати до 07.06.2024 в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідний проект акта.

Таким чином, Мінекономіки разом з уповноваженими органами управління повернеться до перегляду критеріїв віднесення об’єктів державної власності до таких, що не підлягають приватизації, визначених частиною другої статті 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», та, відповідно до цих критеріїв, формування переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, після затвердження Політики державної власності.

Результати моніторингу (щоквартально):

03.05.2024:
Прогресу виконання заходу немає
14.02.2024:
Виконання заходу розпочато вчасно
15.11.2023:
Виконання заходу розпочато невчасно
15.08.2023:
Виконання заходу не розпочато

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: