Захід
1.2.1.6.4. Забезпечення проведення регулярних інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених ролі виборів у демократичному суспільстві, важливості участі у виборах (із можливим залученням до реалізації заходу громадських об’єднань та проєктів міжнародної технічної допомоги)
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
1.2.1.6. Рівень обізнаності громадян, які усвідомлюють важливість стандартів доброчесної та етичної поведінки публічних службовців, підвищився завдяки активному та системному проведенню інформаційно-просвітницьких і навчально-методичних заходів, інтегрованих у формальну та неформальну освіту
Вирішення Проблеми:
1.2.1. Корупційні практики на побутовому рівні є усталеною нормою поведінки і не сприймаються як порушення моральних чи правових норм. З боку населення відсутній стійкий запит (вимога) до публічних осіб щодо дотримання ними визначених правил етичної поведінки та доброчесності
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
інформаційно-просвітницькі заходи проводяться на регулярній основі
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
За повідомленням Центральної виборчої комісії, станом на 31.12.2024 р. "на конкурс на виборчу тематику для "молодих виборців" (серед представників студентської молоді), оголошений Комісією, подано творчі роботи у номінаціях: "наукова робота", "есе", "презентація".
01 жовтня 2024 року організаційним комітетом було розглянуто питання щодо відповідності поданих творчих робіт від їх авторів умовам проведення конкурсу (протокол засідання від 24 травня 2024 року № 1) та прийнято рішення щодо відповідності умовам конкурсу всіх робіт та їх передачу конкурсному журі для оцінки та визначення переможців.
Конкурсним журі 28 листопада 2024 року визначено переможців конкурсу на виборчу тематику для "молодих виборців" (серед представників студентської молоді), а також оприлюднено інформацію про переможців та їх творчі роботи на офіційному вебсайті Комісії.
За сприяння Міжнародної фундації виборчих систем в Україні проведено тренінги за методологією BRIDGE, які, зокрема, висвітлюють важливість участі у виборах:
– "Рівний доступ: участь людей з інвалідністю у виборчому процесі" (15 – 17 жовтня 2024 року);
– "Вирішення виборчих спорів" (17 – 20 грудня 2024 року).
Комісією 13 листопада 2024 року проведено круглий стіл на тему "Важливість участі молоді у виборах для функціонування та розвитку демократичного суспільства", на якому висвітлювалися питання, присвячені ролі виборів у демократичному суспільстві та важливості участі в них, зокрема молоді. Комісія з метою залучення максимальної кількості учасників анонсувала проведення даного заходу на своєму офіційному вебсайті та на сторінках Комісії у соціальних мережах (Facebook та Instagram). Також за сприяння Міністерства освіти і науки України інформацію про проведення заходу було доведено до відома закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти. Загалом у круглому столі взяло участь понад 200 осіб, серед яких, зокрема, представники громадських організацій, які здійснюють діяльність у сфері виборів та референдумів, наукової спільноти та студентська молодь.
У період з 16 вересня до 15 грудня 2024 року в Комісії відбулося стажування студентів закладів вищої освіти – випускників курсів IFES, яке проходило в структурних підрозділах Секретаріату Комісії: юридичному управлінні, управлінні консультативно-методичного забезпечення, управлінні комунікації та інформаційної політики, управлінні міжнародного співробітництва.
Студентів було ознайомлено із специфікою діяльності Комісії, а також приділено увагу ролі виборів у демократичному суспільстві, важливості участі у виборах".