Feedback from the public

Measure

2.2.2.2.6 (3). Implementing electronic auctions and systems for accessing a limited public resource on a permanent basis and fully

Measure status:

Implemented

Actual execution date:

29.02.2024

The measure is aimed at achieving ESR:

2.2.2.2. An audit of the current status of implementation of electronic auctions and systems for accessing a limited public resource has been conducted; the key methods used to bypass their restrictions have been identified; implementation of electronic auctions and systems for accessing a limited public resource has been completed, taking into account the findings of the audit (electronic workspace of the user, Prozorro.Sale electronic auctions)

Problem solving:

2.2.2. Arbitrary application of mandatory rules for businesses, which is accompanied by attendant corruption risks

Deadlines:

день набрання чинності актами, зазначеними у підпункті 2.2.2.2.5 - 12 місяців з дня набрання чинності актами, зазначеними у підпункті 2.2.2.2.5

Responsible implementors (authorities):

The main implementer: State Service of Geology and Mineral Resources of Ukraine

Sources of funding:

state budget and/or international technical assistance funds

Volumes of financing (thousand UAH):

within the established budget allocations for the relevant year and/or within the limits of international technical funds

Performance indicator:

Electronic auctions and systems for accessing a limited public resource have been implemented on a permanent basis and fully functional.

In accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine No. 1194 On Amendments to the State Anti-Corruption Programme for 2023-2025 dated 18 October 2024, the content of the measure was amended.

Implementing status

Progress/Result of implementation:

Держгеонадра протягом останніх років активно працює в сфері цифровізації своїх послуг.

Так, постановою Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2020 р. № 993 «Про затвердження Порядку проведення аукціону (електронних торгів) з продажу спеціального дозволу на користування надрами» передбачено процедуру проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами у формі електронних торгів на постійній основі.

На сьогодні електронні торги з продажу таких дозволів проводяться за допомогою електронної системи «Прозорро.Продажі».

На веб-сайті «Прозорро.Продажі» користувачі можуть переглядати інформацію про ділянки надр, спеціальні дозволи на користування якими, виставлені на аукціон у вигляді лотів. Обравши лот, який його цікавить, та зареєструвавшись на одному з електронних майданчиків, на якому, власне, й проводитиметься аукціон, користувач подає заявку для участі в аукціоні шляхом заповнення електронної форми в його особистому кабінеті на електронному майданчику.

Після проходження процедури реєстрації та подання заявки заявник сплачує гарантійний внесок у будь-якій установі банку або безпосередньо на електронному майданчику за допомогою платіжних систем, якщо функціонал електронного майданчика забезпечує таку можливість.

У разі дотримання описаної вище процедури користувач допускається до участі в аукціоні.

Сам аукціон, як вже було сказано вище, проводиться шляхом електронних торгів. Після завершення аукціону, переможець на підставі протоколу аукціону, який також формується автоматично за допомогою функціоналу системи «Прозорро.Продажі», звертається до організатора аукціону, яким найчастіше виступає Держгеонадра, для укладення договору купівлі-продажу спеціального дозволу на користування надрами.



Окрім того, в Україні функціонує електронний кабінет надрокористувача.

Цей сервіс був розроблений задля цифровізації деяких процесів, пов’язаних з користуванням надрами. Зокрема, саме через електронний кабінет надрокористувача особа може подати заяву (разом з усіма необхідними документами) на отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Так, після перемоги на аукціоні особа звертається через електронний кабінет надрокористувача до Держгеонадр для отримання спеціального дозволу на користування надрами та угоди про умови користування надрами. Одержавши таке звернення уповноважена особа Держгеонадр надсилає, знову ж таки, через електронний кабінет надрокористувача угоду про умови користування надрами, яка вже підписана зі сторони Держгеонадр за допомогою електронного підпису. У відповідь переможець аукціону також через електронний кабінет надсилає цю ж угоду підписану з його сторони теж за допомогою електронного підпису, а також інформацію, що підтверджує факт сплати ним плати (збору) за отримання дозволу (це власне і є та плата, яка визначена за результатами аукціону). Після цього особа отримує через електронний кабінет власне сам дозвіл у формі електронного витягу з відповідного реєстру.

Окрім того, електронний кабінет надрокористувача дозволяє також подавати заяви про продовження строку дії дозволу, внесення змін до нього, внесення змін до угоди про умови користування надрами, а також заяви на ініціювання ділянки надр на виставлення на аукціон. Електронний кабінет надрокористувача передбачає також функцію відстеження стану розгляду поданих заяв.



Оскільки електронні аукціони з продажу права на користування надрами вже впровадженні на постійній основі й, більше того, створено електронний сервіс, за допомогою якого можна в режимі онлайн отримувати електронні дозволи на користування надрами, цілком обґрунтовано можна вважати цей захід виконаним повністю.

Monitoring results (quarterly):

14.11.2024:
The measure was implemented on time and in full