Feedback from the public

Measure

2.2.2.4.3. Creating interactive virtual data rooms for all assets that are available for use

Measure status:

Partially implemented

Actual execution date:

30.09.2024

The measure is aimed at achieving ESR:

2.2.2.4. An information and analytical system for management of natural resources management has been introduced, which provides open access to up-to-date information on natural resources, contains the functionality of electronic services, electronic reporting, traceability, environmental monitoring and inspection, as well as an open software interface for creating analytical and visual (geoinformation) software based on the data of this information and analytical system (without the right to modify such data)

Problem solving:

2.2.2. Arbitrary application of mandatory rules for businesses, which is accompanied by attendant corruption risks

Deadlines:

01.03.2023 - 30.09.2023

Responsible implementors (authorities):

The main implementer: Ministry of Environmental Protection and Natural Resources of Ukraine
co-implementors:
State Service of Geology and Mineral Resources of Ukraine
State Agency of Water Resources of Ukraine
State Forest Resources Agency of Ukraine

Sources of funding:

state budget

Volumes of financing (thousand UAH):

within the established budget allocations for the relevant year

Performance indicator:

Interactive virtual data rooms have been created.

In accordance with the Resolution of the Cabinet of Ministers of Ukraine No. 1194 On Amendments to the State Anti-Corruption Programme for 2023-2025 dated 18 October 2024, the content of the measure was amended.

Implementing status

Progress/Result of implementation:

Цей захід покликаний логічно продовжити попередній захід з відцифрування інформації про природні ресурси. Після того, як усі потрібні дані були б відцифровані відповідальні виконавці повинні були б на їх основі створити згадані вже у цьому заходу віртуальні кімнати даних.

З огляду на це, для того, щоб захід вважався виконаним в тій частині, яка належить до компетенції Міндовкілля, Міністерству та підпорядкованим йому Держгеонадрам, Держводагентству та Держлісагентству потрібно створити інтерактивні віртуальні кімнати даних, які містили б відцифровану інформацію про такі об’єкти як надра, водні об’єкти та ліси.



1. Інтерактивні віртуальні кімнати даних з інформацією про надра. Держгеонадра розробили та ввели в експлуатацію Державний геологічний веб-портал. На порталі, зокрема, розміщена інтерактивна карта. Ця карта, за публічною інформацією Держгеонадр, містить інформацію, в тому числі про контури родовищ корисних копалин, види корисних копалин в цих родовищах, спеціальні дозволи на ділянки надр, які передані в користування, строки їх дії, чи був дозвіл отриманий за аукціоном, чи ні тощо.

На жаль, у зв’язку з обставинами воєнного часу доступ до інформації з Державного геологічного порталу є обмеженим. Ця інформація наразі є відкритою лише для суб’єктів господарювання.

Втім, на веб-сайті Держгеонадр розміщений також Інвестиційний атлас надрокористувача. Це електронний сервіс, що являє собою переліки ділянок надр, які суб’єкт господарювання може отримати в користування. Інвестиційний атлас поділений на декілька розділів, для прикладу, «Металічні корисні копалини», «Неметалічні корисні копалини», «Горючі тверді корисні копалини» та інші. За кожним розділом можна знайти таблицю, в якій зазначені:

- ділянки надр;

- корисні копалини, які є на цих ділянках;

- площа цих ділянок та їх місцерозташування;

- інформація про те, право користування якого виду можна отримати на ці ділянки;

- дані про те, чи були вже ці ділянки отримані кимось в користування, чи ні.

На відміну від Державного геологічного веб-порталу, дані Інвестиційного атласу надрокористувача є публічно доступними, навіть під час воєнного стану, окрім розділу «Мінерали майбутнього».

На цьому робота з відцифрування геологічної інформації ще не завершується. 16 листопада 2022 року Держгеонадра уклали Меморандум з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) про технічну допомогу. В рамках реалізації цього проекту заплановано відсканувати не менше 60 000 книг геологічних звітів і графічних додатків, розмістити ці матеріали на інтерактивних картах та перекласти метадані англійською мовою. В результаті проведення цих робіт Державний геологічний веб-портал буде наповнений даними про геологічні дослідження які проводилися на тих чи інших родовищах. Цей проект розрахований на три роки, тобто він буде тривати до завершення 2025 року.



2. Інтерактивні віртуальні кімнати даних з інформацією про водні ресурси. На веб-сайті Держводагентства розміщене посилання на геопортал «Державний водний кадастр. Облік поверхневих водних об’єктів». На геопорталі міститься інтерактивна карта з відцифрованою інформацією про поверхневі водні об’єкти, зокрема, географічними даними про них, короткою інформацією про їх екологічний та хімічний стан, інформацію про водні об’єкти, щодо яких вже здійснюється водокористування. Крім того, при натисканні на водний об’єкт, який вже наданий у водокористування, можна знайти, з поміж іншого, й посилання на сторінку з повною інформацією про наданий дозвіл на водокористування, зокрема, даними про те, кому та ким виданий дозвіл, строк дії дозволу, тип водокористування, ліміти використання води тощо.

Варто зауважити, що на геопорталі міститься застереження, що він все ще знаходиться «…у тестовому режимі. На сьогодні Державним агентством водних ресурсів України здійснюються заходи щодо наповнення порталу та виправлення помилок…».



3. Інтерактивні віртуальні кімнати даних з інформацією про ліси. Наразі Держлісагентство працює над тим, щоб привести Порядок ведення державного лісового кадастру та обліку лісів у відповідність до Закону України «Про національну інфраструктуру геопросторових даних». Як повідомляє Міндовкілля, Держлісагентство вже розробило відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів України та направило його на погодження до заінтересованих органів виконавчої влади. Після узгодження, проект буде поданий на розгляд Уряду. Після прийняття цього акта, Держлісагентство зможе провести оновлення інформації державного лісового кадастру з урахуванням норм нового законодавства. Оновлена інформація Державного лісового кадастру буде відцифрована і доступна в електронній формі у вільному доступі.



З огляду на сказане вище, можна зробити висновок, що створені геопортали з інформацією про надра та водні ресурси. Ці геопортали поповнюються новою інформацією. Оскільки такі кімнати даних створені лише по надрам та водним ресурсам, а по лісовим ресурсам – ні, заходу присвоєно статус «Виконано частково».

Monitoring results (quarterly):

14.11.2024:
The measure was implemented late and partially
12.08.2024:
The measure was implemented late and partially
14.05.2024:
The measure was implemented late and partially
13.02.2024:
The measure was implemented late and partially

Additional sources of information: