Feedback from the public

Measure

2.4.2.1.1. Supporting the consideration in the Parliament of Ukraine (particularly if the President of Ukraine vetoes the draft law) of the draft law on the list of facilities under state ownership that are ineligible for privatization (registration number 4020 dated September 2, 2020), which defines the list of facilities under state ownership that are ineligible for privatization

Measure status:

In progress

The measure is aimed at achieving ESR:

2.4.2.1. Instruments have been put in place to prevent the negative impact of privatization authorities and organizers of privatization auctions on the number of bidders and competition.

Problem solving:

2.4.2. Insufficient transparency of privatization procedures and failure by buyers to comply with the terms of the sale of the privatized asset

Deadlines:

01.03.2023 - до підписання закону Президентом України

Responsible implementors (authorities):

The main implementer: Ministry of Economy of Ukraine

Sources of funding:

state budget

Volumes of financing (thousand UAH):

within the established budget allocations for the relevant year

Performance indicator:

The law has been signed by the President of Ukraine.

Implementing status

Progress/Result of implementation:

Мінекономіки сформовано та подано на розгляд Уряду переліки об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації , як пропозиції до розгляду проекту Закону України «Про перелік об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (реєстр. № 4020 від 02.09.2020) у другому читанні (далі – переліки).

Переліки було відповідно до резолюції Секретаріату Кабінету Міністрів України від 15.03.2024 № 6535/0/2-24 повернуто до Мінекономіки разом з проектом протокольного рішення Уряду щодо його схвалення .

08.03.2024 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління» від 22 лютого 2024 року № 3587-ІХ, який, зокрема: надає повноваження Кабінету Міністрів затверджувати Політику державної власності, з якою мають узгоджуватися стратегічні плани розвитку, а також фінансові та інвестиційні плани державних підприємств;

розширює повноваження наглядових рад (члени наглядової ради прийматимуть ключові операційні рішення – затверджуватимуть фінансові, стратегічні, інвестиційні плани на основі Політики державної власності і листів-очікування власника, призначатимуть і звільнятимуть керівників державних підприємств).

На сьогодні Мінекономіки разом із органами державної влади, міжнародними експертами та Європейським банком реконструкції та розвитку опрацьовується питання щодо розробки проекту Політики державної власності, якою, серед іншого, буде визначено загальне обґрунтування для збереження державних підприємств у державній власності.

Планом організації підготовки проектів актів та виконання інших завдань, необхідних для реалізації Закону, встановлено завдання Мінекономіки разом з центральними органами виконавчої влади подати до 07.06.2024 в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідний проект акта.

Таким чином, Мінекономіки разом з уповноваженими органами управління повернеться до перегляду критеріїв віднесення об’єктів державної власності до таких, що не підлягають приватизації, визначених частиною другої статті 4 Закону України «Про приватизацію державного і комунального майна», та, відповідно до цих критеріїв, формування переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, після затвердження Політики державної власності.

Monitoring results (quarterly):

03.05.2024:
There is no progress in the implementation of the measure
14.02.2024:
Implementation of the measure has started on time
15.11.2023:
Implementation of the measure was started late
15.08.2023:
Implementation of the measure has not started

Key sources of assessment:

Additional sources of information: