Відгук громадськості

Захід

2.6.4.2.5. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону, яким передбачено:
1) регулювання забезпечення житлом військовослужбовців визначається спеціальним законом;
2) втрата чинності Житловим кодексом України;
3) приведення у відповідність цивільного та іншого галузевого законодавства у зв’язку із втратою чинності Житловим кодексом України

Статус заходу:

Не виконано

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.6.4.2. Запроваджено новий механізм задоволення житлових потреб військовослужбовців: використовуються державні іпотечні та лізингові програми; застосовується грошове відшкодування; житло будується із залученням зовнішніх кредитних коштів; визначено перелік об’єктів незавершеного будівництва, які реконструйовано для житлових потреб; Житловий кодекс Української РСР втратив чинність

Вирішення Проблеми:

2.6.4. Неефективне використання бюджетних коштів та зловживання під час забезпечення житлом військовослужбовців

Строки виконання:

01.03.2023 - 31.10.2023

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство оборони України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

проект закону подано до Верховної Ради України

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

За попередньою інформацією Міноборони: "Завдання щодо опрацювання питання втрати чинності Житлового кодексу України перебуває поза компетенцією Міноборони. Водночас, відповідно до Указу Президента України від 08.11.2019 № 837/2019 “Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави”, Кабінету Міністрів України визначено завдання з розробки та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Житлового кодексу України. На підставі доручення Прем’єр-міністра України від 09.06.2023 № 12480/77/1-22 Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури розробило проект Закону України “Про основні засади житлової політики”, яким передбачено втрата чинності Житлового кодексу України".

За актуальною інформацією Міноборони: "Проєктом постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023 – 2025 роки”, враховано попередні пропозиції Міноборони та викладено цей пункт у новій редакції, а саме: внесення змін до ст. 12 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців”.

З огляду на те, що інформація про подання відповідного законопроекту на розгляд до Уряду або Верховної Ради України відсутня, захід є невиконаним.

Результати моніторингу (щоквартально):

21.10.2024:
Захід не виконано
11.08.2024:
Захід не виконано
03.05.2024:
Захід не виконано
12.02.2024:
Захід не виконано

Ключові джерела оцінки: