Захід
2.7.3.5.1.
Проведення кожного півріччя моніторингу належного функціонування електронного реєстру листків непрацездатності, який обов’язково включає вивчення стану дотримання вимог:
1) оформлення листків непрацездатності застрахованих осіб лише в електронній формі;
2) видачі витягу з електронного реєстру листків непрацездатності як єдиного документа на підтвердження непрацездатності застрахованої особи
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.7.3.5. У промислову експлуатацію введено електронний реєстр листків непрацездатності
Вирішення Проблеми:
2.7.3. Електронна система охорони здоров’я є недостатньо інтегрованою з іншими базами даних, що створює можливості для зловживань під час реалізації окремих функцій (зокрема надання виплат унаслідок непрацездатності, проведення профілактичних та обов’язкових медичних оглядів, встановлення групи інвалідності)
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
звіт за результатами моніторингу оприлюднено кожного півріччя
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
На виконання заходу передбаченого п. 2.7.3.5.1 Державної антикорупційної програми на 2023-2025 роки, Міністерством охорон здоров'я, з огляду на інформацію, що надана Пенсійним Фондом України, повідомлено, що:
"З 01.01.2024 станом на 01.10.2024 за даними Електронного реєстру листків непрацездатності (далі – Реєстр) сформовано:
6 636 603 електронних листків непрацездатності;
24 082 витягів з Реєстру, як документа, що підтверджує непрацездатність застрахованої особи;
28 356 заяв-розрахунків на підставі паперових листків непрацездатності, що складає 0,52 % від загальної кількості електронних листків непрацездатності.
Випадки, коли листки непрацездатності оформлюються у паперовій формі, визначені підпунктом 4 пункту 8 наказу Міністерства охорони здоров’я України від 01.06.2021 № 1066 “Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 02.06.2021 за № 728/36350".
Таким чином, можемо констатувати, що у межах звітного періоду відбувся моніторинг належного функціонування електронного реєстру листків непрацездатності, у межах якого проаналізовані дані, щодо кількості згенерованих у електронній формі листків непрацездатності, витягів, а також заяв-розрахунків. Констатовано, що частка заяв-розрахунків на підставі паперових листків непрацездатності, складає лише 0,52 % від загальної кількості електронних листків непрацездатності. Таким чином, можемо констатувати, що у межах звітного періоду захід виконується, а прогрес виконання заходу наявний.