Захід
2.5.4.1.1.
Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту закону про внесення змін до Закону України “Про землеустрій”, яким:
1) встановлено, що документація із землеустрою та оцінки земель, що використовувалася для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, передається до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель автоматично засобами електронного документообігу безпосередньо після внесення відомостей до Державного земельного кадастру;
2) визначено єдині вимоги щодо встановлення відповідності положень документації із землеустрою та технічної документації із оцінки земель вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також раніше затвердженій документації із землеустрою або містобудівній документації із використанням уніфікованого переліку питань (чек-листа)
Статус заходу:
Фактична дата виконання:
28.09.2023
Захід спрямований на досягнення ОСР:
2.5.4.1. Процес формування земельних ділянок переглянуто та спрощено (зменшено кількість кроків адміністративних процедур)
Вирішення Проблеми:
2.5.4. Процедура формування земельних ділянок є ускладненою і такою, що супроводжується надмірною дискрецією
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру
Джерела фінансування:
державний бюджет
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік
Показник виконання:
проект закону подано до Верховної Ради України
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
Мінагрополітики листом від 31.08.2023 № 21-6000-02/20941 внесено на розгляд Уряду (від 01.09.2023 № 27507/0/1-23) проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження уніфікованого переліку питань (чек-лист) для встановлення відповідності положень документації із землеустрою, технічної документації з бонітування ґрунтів та технічної документації з нормативної грошової оцінки”.
На засіданні Кабінету Міністрів України, яке відбулося 26.09.2023, проект Закону схвалено.
28 вересня 2023 проект Закону зареєстровано у Верховній Раді України за реєстр. № 10095.
Запропоновані зміни відповідного проекту Закону частково відповідають вимогам Державної антикорупційної програми:
- проектом закону пропонується викласти ч. 8 ст. 186 Земельного кодексу України у новій редакції, яка зокрема передбачає, що невідповідність документації із землеустрою вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів здійснюється з використанням уніфікованого переліку питань (чек-лист), який визначається Кабінетом Міністрів України;
- проектом закону пропонується викласти ч. 2 ст. 23 Закон України «Про оцінку земель» у новій редакції, що передбачає визначення невідповідності технічної документації вимогам законів та прийнятих відповідно до закону нормативно-правових актів з використанням уніфікованого переліку питань (чек-лист). Запропоновані зміни охоплюють положення п. 2 заходу «2) визначено єдині вимоги щодо встановлення відповідності положень документації із землеустрою та технічної документації із оцінки земель вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також раніше затвердженій документації із землеустрою або містобудівній документації із використанням уніфікованого переліку питань (чек-листа)»;
- проектом закону пропонується доповнити ст. 32 Закону України «Про землеустрій» новою частиною, яка передбачає, що затверджена документація із землеустрою та оцінки земель, яка стала підставою для внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про об’єкти Державного земельного кадастру, вважається такою, що передана до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, і зберігається постійно у Державному земельному кадастрі. Запропоновані зміни не передбачають автоматичної передачі документації із землеустрою та оцінки земель, що використовувалася для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель, як того вимагають положення п.1 заходу «1) встановлено, що документація із землеустрою та оцінки земель, що використовувалася для внесення відомостей до Державного земельного кадастру, передається до Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель автоматично засобами електронного документообігу безпосередньо після внесення відомостей до Державного земельного кадастру».
Разом з тим, зазначений законопроект не було прийнято Верховною Радою України 21.0З.2024.