Захід
1.2.1.4.9. Системне проведення інформаційно-просвітницьких заходів, присвячених питанням доброчесності на публічній службі, ролі публічних службовців, функціонуванню державного апарату, взаємодії з громадянами та бізнесом тощо (із можливим залученням до реалізації заходу громадських об’єднань та проектів міжнародної технічної допомоги)
Статус заходу:
Захід спрямований на досягнення ОСР:
1.2.1.4. Загальний рівень толерування корупції в Україні знизився завдяки вжиттю комплексу заходів, спрямованих на формування у публічних службовців уявлення про себе як про осіб, що служать інтересам Українського народу, а також суспільної довіри до публічного службовця як ключової підстави його перебування на посаді
Вирішення Проблеми:
1.2.1. Корупційні практики на побутовому рівні є усталеною нормою поведінки і не сприймаються як порушення моральних чи правових норм. З боку населення відсутній стійкий запит (вимога) до публічних осіб щодо дотримання ними визначених правил етичної поведінки та доброчесності
Строки виконання:
Відповідальні виконавці (органи влади):
Національне агентство з питань державної служби України
Джерела фінансування:
державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги
Обсяги фінансування (тис. грн.):
у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги
Показник виконання:
проводиться не менше чотирьох заходів на рік
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.
Стан виконання
Хід/ Результат виконання:
За повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції, станом на 4 квартал 2024 р. а саме:
"09 грудня 2024 року до Міжнародного дня боротьби з корупцією разом з партнерами проведено Форум.
19 грудня 2024 року проведено підсумковий у 2024 році координаційний форум фахівців з державних комунікацій, представників медіа, громадських організацій та проектів міжнародної технічної допомоги.
Проведено три регіональні поїздки до Одеси, Ужгорода, Рівного з керівництвом і командою НАЗК. Їхня мета – налагодження діалогу з місцевою та обласною владою, громадськими організаціями та журналістами-розслідувачами, розбудова доброчесності в органах місцевого самоврядування, виконання Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки, просвітницька та інформаційна робота, надання роз'яснень публічним службовцям з антикорупційного законодавства.
Під час робочої поїздки команда НАЗК проводить зустрічі з міською та обласною владою, керівниками правоохоронних органів, публічними службовцями, громадськими організаціями, медіа, журналістами-розслідувачами, а також освітянами, студентами та громадськими організаціями.
Прокомуніковано серію з семи вебінарів з питань публічної доброчесності від ОЕСР (у співпраці з НАДС), до яких долучилося понад 21 тис. учасників".