Відгук громадськості

Захід

1.1.5.1.3. Проведення 10 аналітичних досліджень (по п’ять щороку), присвячених:
1) детальному вивченню найбільш поширених або найбільш економічно шкідливих корупційних практик та причин їх існування у 10 найбільш вражених корупцією сферах;
2) пошуку та моделюванню впровадження зручних та законних форм задоволення відповідних потреб фізичних або юридичних осіб на противагу існуючим корупційним практикам (зокрема шляхом впровадження електронних сервісів)

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

1.1.5.1. У сферах освіти, науки, охорони здоров’я, адміністративних, соціальних та комунальних послуг, а також державного регулювання економіки на противагу існуючим корупційним практикам створено зручні законні способи задоволення потреб фізичних та юридичних осіб, що передусім передбачають:
ідентифікацію найбільш поширених корупційних практик та причин їх існування;
удосконалення законних форм задоволення потреб фізичних та юридичних осіб, за яких вони будуть упевнені, що гарантовано, швидко та комфортно отримають бажаний і законний результат; забезпечення належної нормативно-правової, організаційної і фінансової бази для скоординованих дій органів державної влади та органів місцевого самоврядування, спрямованих на спрощення процедур надання адміністративних, соціальних, комунальних та інших послуг, а також захисту суб’єктів господарювання від недобросовісної поведінки цих органів;
приведення системи органів державної влади та органів місцевого самоврядування у відповідність з адміністративно-територіальним устроєм;
впровадження електронних сервісів, підвищення прозорості та підзвітності процесів, які стосуються взаємодії держави з населенням і бізнесом

Вирішення Проблеми:

1.1.5. У багатьох сферах суспільного життя застосування корупційних практик є зручнішим, оперативнішим, ефективнішим, а інколи і єдиним способом задоволення потреб фізичних та юридичних осіб порівняно із задоволенням таких потреб у законний спосіб

Строки виконання:

01.01.2024 - 31.12.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Національне агентство з питань запобігання корупції

Джерела фінансування:

державний бюджет та/або кошти міжнародної технічної допомоги

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік та/або у межах коштів міжнародної технічної допомоги

Показник виконання:

аналітичні звіти підготовлено, оприлюднено та доведено до відома заінтересованих органів та юридичних осіб

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 жовтня 2024 р. № 1194 "Про внесення змін до Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки" внесено зміни до змісту заходу.

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

За повідомленням Національного агентства з питань запобігання корупції, станом на 30.09.2024 р. на виконання заходу 1.1.5.1.3. ДАП:

1. Опубліковано та прокомуніковано зі стейкхолдерами дослідження напряму стратегічного аналізу корупційних ризиків «Топ-10 корупційних ризиків під час реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії рф».

2. Підготовлено драфт дослідження корупційних ризиків у сфері лісового господарства у співпраці з Basel Institute on Governance та WWF-Україна. Публікаціядослідження планується у IV кварталі 2024 року.

3. Продовжується комунікація з Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (OSCE) щодо співпраці та залучення фахових експертів, що володіють спеціальними знаннями у галузі інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва із використанням недержавних коштів, залучених від фізичних та юридичних осіб, для спільної підготовки дослідження корупційних ризиків.

4. Розпочато роботу над проведенням нових досліджень напряму стратегічного аналізу корупційних ризиків у співпраці з проектом «Сприяння доброчесності у публічному секторі» (Pro-Integrity) у наступних сферах:

- сфера відновлення;

- митна сфера.

5. Проведено робочу онлайн зустріч з представниками UNODC (United Nations Office on Drugs and Crime) щодо можливої співпраці стосовно дослідження корупційних ризиків у митній сфері.

6. Розпочато консультації щодо можливості проведення дослідження корупційних ризиків у сфері корпоративного управління на підприємствах державної форми власності.

7. Розпочато проведення моніторингу імплементації рекомендацій, наданих у дослідженні “Корупційні ризики у діяльності ВЛК ЗСУ”.

Результати моніторингу (щоквартально):

29.10.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
24.07.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
08.05.2024:
Виконання заходу розпочато вчасно