Відгук громадськості

Захід

3.3.3.11.3. Супроводження розгляду проекту закону, яким уточнюються положення Кримінального процесуального кодексу України щодо міжнародного співробітництва у кримінальному провадженні з урахуванням зауважень, наведених у звітах MONEYVAL, у Верховній Раді України (зокрема у разі застосування до нього Президентом України права вето)

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

3.3.3.11. Заходи із запобігання легалізації коштів, одержаних корупційним шляхом, визначаються на підставі результатів оцінки ризиків, належно здійснюються; рекомендації FATF послідовно втілюються

Вирішення Проблеми:

3.3.3. Законодавство, яке регулює діяльність Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - АРМА), містить значну кількість прогалин та корупційних ризиків. Низька результативність процесів передачі в управління АРМА активів для збереження їх економічної вартості, а також процесів запобігання та протидії легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом

Строки виконання:

01.03.2023 - до підписання закону Президентом України

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство юстиції України

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

закон підписано Президентом України

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження» внесено Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України 15.09.2022 (р.н. 8038).

21.07.2023 законопроект розглянуто на Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України повернути законопроект суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

Міністерством юстиції України розробило законопроект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження», який є доопрацьованою версією законопроекту від 15.09.2022 № 8038.

За інформацією, наданою Міністерством юстиції України, вище зазначений доопрацьований законопроект у встановленому законом порядку внесено на розгляд Кабінету Міністрів України.

Результати моніторингу (щоквартально):

13.05.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
13.02.2024:
Прогрес виконання заходу наявний
08.11.2023:
Прогрес виконання заходу наявний
15.08.2023:
Виконання заходу розпочато вчасно

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: