Відгук громадськості

Захід

3.3.3.11.7. Підготовка та проведення чергової національної оцінки ризиків відповідно до оновленої Методики національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні

Статус заходу:

Виконується

Захід спрямований на досягнення ОСР:

3.3.3.11. Заходи із запобігання легалізації коштів, одержаних корупційним шляхом, визначаються на підставі результатів оцінки ризиків, належно здійснюються; рекомендації FATF послідовно втілюються

Вирішення Проблеми:

3.3.3. Законодавство, яке регулює діяльність Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (далі - АРМА), містить значну кількість прогалин та корупційних ризиків. Низька результативність процесів передачі в управління АРМА активів для збереження їх економічної вартості, а також процесів запобігання та протидії легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом

Строки виконання:

01.01.2025 - 30.11.2025

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Державна служба фінансового моніторингу України
співвиконавці:
Рада з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

звіт за результатами чергової національної оцінки ризиків підготовлено

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Національна оцінка ризиків проводиться згідно з методикою національної оцінки ризиків відмивання коштів та фінансування тероризму в Україні (далі – методика), підготовленою Державною службою фінансового моніторингу України (далі - Держфінмоніторинг), узгодженою з Міністерством фінансів України та схваленою Радою з питань запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення (далі – Рада) на її черговому засіданні (див. п. 9 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 № 690).

За інформацією, наданою Держфінмоніторингом, 26 грудня 2024 року, на черговому засіданні Ради, було схвалено оновлену Методику.

Відповідно до п. 4.3 Протоколу засідання Ради № 2(18) від 26.12.2024 р. та п.10 вищезгаданого Порядку, учасники національної оцінки ризиків (далі – НОР), визначили та надали Держфінмоніторингу інформацію про особу на рівні заступника керівника органу (або керівника самостійного структурного підрозділу), відповідальну за взаємодію з Держфінмоніторингом з питань проведення НОР.

Держфінмоніторинг інфомує, що з метою підготовки та проведення НОР організовано проведення 28.02.2025 засідання Робочої групи з питань проведення НОР за участю представників центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, відповідальних за взаємодію з Держфінмоніторингом з питань проведення НОР.

Дерфінмоніторинг зазначає, що 28.02.2025 на засіданні Робочої групи з питань проведення НОР розглянуто та схвалено Орієнтовний план проведення НОР та обговорено міру (ступінь) залученості кожного учасника НОР до зазначеного процесу.

Держфінмоніторинг повідомляє, що станом на момент звітування учасниками розпочато збір інформації, необхідної для проведення НОР.

Держфінмоніторинг інформує, що 09.04.2025 забезпечено проведення засідання Робочої підгрупи з питань оцінки ризиків використання неприбуткового сектору з метою ВК/ФТ. Участь у засіданні взяли представники Держфінмоніторингу, Міністерства фінансів України, Національного банку України, Міністерства юстиції України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Державної податкової служби України, Офісу Генерального прокурора, представники неприбутковогосектору.

За результатами засідання:

- обговорено та схвалено Перелік типів НПО які будуть включені в оцінку ризиків використання НПО з метою ВК/ФТ;

- обговорено необхідність уточнення механізму оцінки ризиків використання неприбуткового сектору з метою ВК/ФТ, визначеного оновленою у 2024 році Методикою НОР;

- обговорено подальші кроки, спрямовані для визначення та оцінку ризиків ВК/ФТ, на які наражаються представники різних типів НПО.

Результати моніторингу (щоквартально):

13.05.2025:
Виконання заходу розпочато вчасно

Ключові джерела оцінки:

Додаткові джерела інформації: