Відгук громадськості

Захід

2.5.4.1.2. Розроблення та подання Кабінетові Міністрів України проекту постанови Кабінету Міністрів України, яким:
1) відновлено дію пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, зокрема у період дії правового режиму воєнного стану;
2) запроваджено можливість стажування сертифікованих інженерів-землевпорядників для здійснення повноважень державних кадастрових реєстраторів у рамках пілотного проекту у сертифікованих інженерів-землевпорядників, які вже здійснюють повноваження державних кадастрових реєстраторів;
3) запроваджено публічність моніторингу здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень державних кадастрових реєстраторів

Статус заходу:

Виконано

Фактична дата виконання:

25.07.2023

Захід спрямований на досягнення ОСР:

2.5.4.1. Процес формування земельних ділянок переглянуто та спрощено (зменшено кількість кроків адміністративних процедур)

Вирішення Проблеми:

2.5.4. Процедура формування земельних ділянок є ускладненою і такою, що супроводжується надмірною дискрецією

Строки виконання:

01.03.2023 - 31.08.2023

Відповідальні виконавці (органи влади):

Головний виконавець: Міністерство аграрної політики та продовольства України
співвиконавці:
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру

Джерела фінансування:

державний бюджет

Обсяги фінансування (тис. грн.):

у межах встановлених бюджетних призначень на відповідний рік

Показник виконання:

постанову Кабінету Міністрів України прийнято

Стан виконання

Хід/ Результат виконання:

Мінагрополітики листом від 07.07.2023 № 21-6000-02/17005 подано на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання щодо відновлення пілотного проекту з внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах воєнного стану». Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 25.07.2023 № 766 "Деякі питання відновлення пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками в умовах воєнного стану".

Положення, прийняті постановою, відповідають вимогам Державної антикорупційної програми:

- п.п. 1 ч.2 Постанови відновлює реалізацію пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1438 “Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельні ділянки сертифікованими інженерами-землевпорядниками, що відповідає вимогам п. 1 заходу.

- пропоновані зміни до п. 35 Порядку реалізації пілотного проекту, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2021 р. № 1438, передбачають можливість стажування сертифікованих інженерів-землевпорядників у територіальних органах Держгеокадастру або юридичної особи, у складі якої працює за основним місцем роботи сертифікований інженер-землевпорядник, що здійснює безперервно протягом місяця повноваження державних кадастрових реєстраторів. Відповідні положення відповідають вимогам п. 2 заходу.

- у зв’язку із відновленням дії пілотного проекту, також відновлена дія п. 23 Порядку реалізації пілотного проекту, якою передбачено проведення моніторингу здійснення сертифікованими інженерами-землевпорядниками повноважень, прийняті ними рішення оприлюднюються на офіційному веб-сайті Держгеокадастру. Відповідні положення в цілому відповідають вимогам п. 3 заходу.

Результати моніторингу (щоквартально):

16.11.2023:
Захід виконано вчасно і повністю
14.08.2023:
Виконання заходу розпочато вчасно