3.1. Відомості щодо кількості повідомлень викривачів, осіб викривачів та відкритих проваджень за їх повідомленнями
Органи прокуратури

За даними ЄРДР, упродовж 2023 року за повідомленнями викривачів обліковано 32 кримінальні провадження про корупційні правопорушення, стосовно 15 правопорушень прийнято рішення про звернення до суду відповідно до п.п. 2, 3 ч.2 ст.283 КПК України.

У 2023 році за результатами досудового розслідування (з урахуванням правопорушень, облікованих у 2023 році та у минулі роки) прийнято рішення про звернення до суду стосовно 41 правопорушення, облікованого за повідомленням викривачів.


Відповідно до відомостей, розміщених на Єдиному порталі повідомлень викривачів, що розпочав роботу з 06.09.2023, до Офісу Генерального прокурора надійшло 21 повідомлення щодо вчинення корупційних та пов’язаних з корупцією правопорушень, які розглянуто по суті. Статус викривача у жодному повідомленні не надавався у зв’язку з відсутністю достатніх правових підстав.

Національна поліція України

У 2023 році кількість повідомлень викривачів – 16, кількість осіб викривачів – 16. Кількість відкритих проваджень за повідомленнями викривачів – 6.

Національне антикорупційне бюро України

У 2023 році Національне антикорупційне бюро України направило до Національного агентства з питань запобігання корупції 17 повідомлень про здійснення досудового розслідування за участю 16 викривачів, з них у 13 кримінальних провадженнях розпочато досудове розслідування.

Національне агентство з питань запобігання корупції

До Національного агентства з питань запобігання корупції на розгляд надійшло 124 повідомлення. Крім того, протягом 2023 року Національне агентство з питань запобігання корупції здійснювало листування з 13 особами, які відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» відповідають умовам визначення «викривач».

Протягом 2023 року до Національного агентства з питань запобігання корупції надійшло 45 повідомлень від органів досудового розслідування щодо розпочатих ними проваджень за повідомленнями викривачів.

Державне бюро розслідувань

У 2023 року загальна кількість повідомлень викривачів – 16, кількість осіб викривачів – 16. Кількість відкритих проваджень за повідомленнями викривачів – 16.

Бюро економічної безпеки України

За інформацією Бюро економічної безпеки України повідомлення викривачів щодо вчинення кримінальних правопорушень не надходили, кримінальні провадження за їх повідомленнями не розпочинались.

Служба безпеки України

За інформацією Служби безпеки України повідомлення від викривачів на внутрішні канали повідомлень про факти корупції не надходили. Провадження за повідомленнями викривачів відсутні.

3.2. Виплата викривачам винагороди за їх повідомлення
3.3. Кількість осіб, стосовно яких застосовано заходи для захисту їхніх прав та інтересів як викривачів